Offshore

W dniu 6 grudnia 2019 roku Wojewoda Zachodniopomorski wydał obwieszczenie o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji dla inwestycji celu publicznego pn. "Rurociąg podmorski Baltic Pipe - część Polska”. Decyzja zostanie wydana po przeprowadzonym postępowaniu na podstawie ustawy o inwestycjach w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu (tzw. specustawy). 

Wniosek złożony przez Gaz-System obejmuje nieruchomości położone w miejscowości Pogorzelica na których zostanie wybudowana infrastruktura przesyłowa związana z wyjściem na ląd gazociągu podmorskiego Baltic Pipe oraz część podmorską rurociągu położonego na polskich obszarach morskich.

Budowa gazociągu podmorskiego to jeden z pięciu projektów realizowanych w ramach projektu Baltic Pipe na terenie Polski. Wydanie decyzji lokalizacyjnej w pierwszym kwartale 2020 roku przez Wojewodę Zachodniopomorskiego umożliwi Spółce Gaz-System złożenie wniosku o wydanie decyzji pozwolenia na budowę dla tej części projektu Baltic Pipe.

10 grudnia, Gaz-System zapowiedział na swoim profilu w mediach społecznościowych, że do roku 2025 w Gdańsku ma się pojawić importowy pływający terminal LNG, czyli jednostka FSRU.

rel (Gaz-System), PBS

Baltic Pipe - podstawowe fakty i liczby
Baltic Pipe - podstawowe fakty i liczby

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2888 4.3754
EUR 4.6599 4.7541
CHF 4.6485 4.7425
GBP 5.3111 5.4183

Newsletter