Offshore

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju rozszerza współpracę z General Electric. Współpraca między MIiR a amerykańskim koncernem będzie dotyczyć inwestycji w sektorze odnawialnych źródeł energii (OZE). List intencyjny w tej sprawie podpisano w poniedziałek w Warszawie.  

Sygnatariuszami listu są Jerzy Kwieciński, minister finansów, inwestycji i rozwoju oraz Sławomir Żygowski, prezes Zarządu GE Power Sp. z o.o. i Fabrice Kermorgant wiceprezes za GE Renewable Energy - Offshore Wind GE. Podpisanie odbyło się w obecności ambasador Stanów Zjednoczonych Georgette Mosbacher. Postanowienia dokumentu rozszerzają współpracę strategiczną, do której obie strony zobowiązały się w Liście intencyjnym podpisanym 26 stycznia 2017 roku pomiędzy Ministerstwem Rozwoju a firmą GE.

Podpisany w poniedziałek list intencyjny ma otworzyć pole do wspólnego działania przy realizacji inwestycji w OZE. Zgodnie z założeniami Polityki Energetycznej Polski w 2040 roku OZE stanowić będzie główne źródło produkcji energii elektrycznej w Polsce. Do współpracy przy konkretnych projektach została zaangażowana Agencja Rozwoju Przemysłu. Obecnie jest finalizowana szczegółowa umowa między GE a ARP, która określi zakres dalszych działań.

"Doskonała współpraca polityczna między Polską i Stanami Zjednoczonymi przekłada się na konkretne efekty biznesowe. Nasz rząd kładzie duży nacisk zarówno na transformację systemu energetycznego, jak i na bezpieczeństwo dostaw energii. Te dwa cele możemy osiągnąć we współpracy z wiodącymi światowymi dostawcami technologii energetycznych" - mówi minister Kwieciński i dodaje, że równie ważne jest zapewnienie udziału polskich firm w tym procesie. "List, który dzisiaj podpisujemy, spełnia ten warunek" - podkreśla minister Kwieciński.

Podpisanie tego dokumentu umożliwia polskiemu rządowi i General Electric ściślejszą współpracę na rzecz rozwoju Polski jako centrum morskiej energetyki wiatrowej. Zwiększy to bezpieczeństwo energetyczne Polski poprzez zwiększenie dywersyfikacji energetycznej - mówiła ambasador Georgette Mosbacher.

Dziś obaj partnerzy oczekują zacieśnienia współpracy, aby zmaksymalizować zaangażowanie w rozwijającym się sektorze energii odnawialnej w Polsce i na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem projektów morskich farm wiatrowych. Opierając się na naszej rozległej sieci ponad 5000 certyfikowanych polskich firm w naszym łańcuchu dostaw, z dumą przedłużamy naszą współpracę, aby pomóc Polsce w osiągnięciu celów w zakresie redukcji emisji i współpracować z rządem w jego wysiłkach na rzecz przekształcenia systemu energetycznego kraju - Sławomir Żygowski z GE Power."

rel (MIiR)

Uczestnicy uroczystości prezentują podpisany list intencyjny: wiceprezes ARP Dariusz Śliwowski, ambasador Georgette Mosbacher, minister Jerzy Kwieciński, wiceprezes GE Renewable Energy Fabrice Kermorgant, prezes GE Power Sławomir Żygowski.

 

Uczestnicy uroczystości prezentują podpisany list intencyjny: wiceprezes ARP Dariusz Śliwowski, ambasador Georgette Mosbacher, minister Jerzy Kwieciński, wiceprezes GE Renewable Energy Fabrice Kermorgant, prezes GE Power Sławomir Żygowski.
+3 Pomoze?
Pomoze ? Raczej nie za darmo , wiec to biznes nie pomoc
29 październik 2019 : 16:31 Swiadomy | Zgłoś
0 GE. To banda zydowskich oszustow !
wara od polskiego Morza !
15 listopad 2019 : 20:18 peter wallu | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4956 4.5864
EUR 4.6217 4.7151
CHF 4.7769 4.8735
GBP 5.4572 5.5674

Newsletter