Offshore

Rząd Szkocji i Wielkiej Brytanii potępił zachowanie zarządcy statków i pośrednictwa pracy marynarzy z siedzibą w Mumbaju po tym, jak okazało się, że firma opublikowała ogłoszenie, w którym jawnie unika polskich pracowników. Zachowanie to zostało określone jako niezgodne z prawem.

Zdarzenie opisał m.in. portal Energy Voice i dziennik The Press and Journal. Chodzi o sformułowanie, aby „unikać” polskich marynarzy „na ile jest to możliwe”, które miało pojawić się w jednym z ogłoszeń firmy Ryan Ship Management, mocno osadzonej na rynku europejskim.

Zarówno rząd Zjednoczonego Królestwa, jak i rzecznik prasowy rządu Szkocji wyrazili opinię, że zachowanie firmy jest niedopuszczalne i nie powinno być tolerowane, a prawo wyraźnie wskazuje – dyskryminowanie ludzi w miejscu pracy ze względu na narodowość lub kolor skóry jest niezgodne z prawem.

Kapitan Ram K Tewari, dyrektor firmy, wyraził ubolewanie i nazwał słowa zawarte w ogłoszeniu jako „błędne”.

Jake Molloy, działacz związku zawodowego RMT Union (National Union of Rail, Maritime and Transport Workers), przyznaje, że dyskryminacja może być wynikiem coraz większej świadomości Polaków na temat stawek wynagrodzenia za pracę na morzu.

Ryan Ship Management, znany również jako Ryan Offshore, powstał w 2000 roku. Świadczy usługi rekrutacyjne głównie w sektorze offshore.

AL

+5 Mubaj
Te turbany tak maja, dalej sr....ja do Gangesu!!
04 kwiecień 2019 : 08:37 Stary Kolejarz | Zgłoś
+1 Mubaj nie Dubaj
Sie turbany poobrazaly na Polakow ze im odmawiaja albo wieja po jednym kontrakcie... widzialem te oferty z tej smiesznej firmy, a to ze jedna firemka puscila baczka.
27 kwiecień 2019 : 03:08 Pitu Pitu | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.587 4.6796
EUR 4.6746 4.769
CHF 4.7834 4.88
GBP 5.5524 5.6646

Newsletter