Offshore

Spółka GSG Towers, wchodząca w skład Grupy Stoczni Gdańsk podpisała z firmą Bladt Industries kontrakt na budowę trzech połówek trafostacji służących do obsługi największej na świecie morskiej farmy wiatrowej Hornsea. 

Każda z produkowanych w Gdańsku części ważyć będzie 536 ton. Końcowym klientem jest Dong Energy, duński koncern energetyczny, posiadający 100% udziałów w unikatowej farmie u wybrzeży Wielkiej Brytanii.

Trafostacja tego typu to najprościej ujmując bardzo duży transformator zbierający energię z farmy wiatrowej i po zmianie napięcia na wyższe przekazujący ją na ląd. GSG Towers w ramach 30 milionowego kontraktu wykona dwa dolne pokłady trafostacji - main deck i utylity deck. W Gdańsku konstrukcja zostanie również pomalowana oraz wyposażona w elementy wyposażenia stalowego, a do miejsca docelowego dotrze w jednym kawałku drogą morską. Prace, które ruszyły w tym tygodniu potrwają co najmniej do lutego 2017 roku i zapewnią optymalne wykorzystanie większej części załogi GSG.

- Energetyka offshore to rynek o ogromnym popycie i potencjale wzrostu. Obecny kontrakt, to kolejny krok do osiągnięcia strategicznego celu, czyli pozycji dostawcy pierwszego wyboru w kompleksowych konstrukcjach stalowych dla morskiej energetyki wiatrowej. GSG jest obecnie jednym z największych producentów wież wiatrowych w Europie i chcemy konsekwentnie budować taką pozycję w produkcji konstrukcji stalowych na światowym rynku onshore i offshore - mówi Jarosław Łasiński, prezes GSG Towers i Stocznia Gdańsk SA. - Fundamentem i największym atutem GSG jest zespół doświadczonych fachowców gwarantujących profesjonalne wykonanie najtrudniejszych technologicznie projektów. GSG korzysta z doświadczeń słynnej Stoczni Gdańsk, kolebki Solidarności.

Grupa GSG posiada technologię i ekspercką wiedzę pozwalające wykonać najbardziej skomplikowane, w tym szyte na miarę konstrukcje stalowe dedykowane do niemal każdej gałęzi przemysłu. Grupa dysponuje jednym z najnowocześniejszych, zautomatyzowanych parków maszynowych na świecie, pracujących w największej hali przemysłowej Europy. Specjalistyczny sprzęt gwarantuje precyzyjne i szybkie wykonanie zarówno prac prefabrykacyjnych, jak i montażowych, w efekcie których powstają technicznie i jakościowo bardzo zaawansowane konstrukcje wielkogabarytowe.

Ukończenie farmy wiatrowej Hornsea Project przewidziano na 2020 rok. W jej skład wejdzie ponad 150 turbin wiatrowych o jednostkowej mocy 7 MW. Produkcja energii z farmy wiatrowej Hornsea ma wystarczyć do zaspokojenia zapotrzebowania na energię ponad miliona brytyjskich gospodarstw domowych. Farma zajmować będzie powierzchnię ok. 407 km2. Kolejne etapy projektu Hornsea - Hornsea Project Two i Hornsea Project Three - przewidują budowę gigantycznego parku wiatrowego o docelowym potencjale 3 GW.

rel (GSG Towers)

+4 trzech połówek? połowy mogą byćtylko dwie!
...kontrakt na budowę trzech połówek trafostacji...

tekst w 2giej linijce
09 grudzień 2016 : 09:18 Jaca | Zgłoś
0 nie
nie, jesli sa ta polowki 3 trafostacji, np podstawy
09 grudzień 2016 : 17:49 ja | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3992 4.488
EUR 4.635 4.7286
CHF 4.5948 4.6876
GBP 5.3758 5.4844

Newsletter