Inne

Zakończono remont wschodniego falochronu w Ustce. Molo jest już dostępne do spacerowania. Urząd Morski w Słupsku przez całe wakacje modernizował umocnienia brzegowe, które zostały zniszczone po ubiegłorocznym orkanie "Ksawery".

- W trakcie prac wyszły na jaw dodatkowe uszkodzenia, dlatego musieliśmy zwiększyć zakres prac i wydłużyć czas remontu - mówi Tomasz Bobin, dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku. Modernizacja falochronu została już jednak zakończona, a roboty odebrane.

Zakres prac obejmował między innymi wykonanie nowych umocnień falochronu i ułożenie nowej kostki brukowej.

Bobin powiedział nam, że w najbliższym czasie w usteckim porcie remontowane będzie jeszcze nabrzeże Władysławowskie, gdzie cumuje statek ratowniczy Orkan. Zmodernizowane mają być odbojnice i system cumowania dla statku. Na ten cel jest przeznaczone około 800 tysięcy złotych.

W najbliższym tygodniu rozpoczną się również prace nad największym projektem Urzędu Morskiego w Słupsku, "Ochroną brzegu morskiego w Ustce, Rowach i Łebie". Projekt kosztuje łącznie ponad 100 mln zł.

- Najpierw na plaży wschodniej w Ustce pojawią się saperzy, którzy dokładnie sprawdzą teren pod inwestycję. Później zacznie się demontaż obecnych ostróg i umocnień brzegowych - wyjaśnia Bobin.

Hubert Bierndgarski

fot. H. Bierndgarski

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4956 4.5864
EUR 4.6217 4.7151
CHF 4.7769 4.8735
GBP 5.4572 5.5674

Newsletter