Inne

Szczeciński SLD uważa, że odrestaurowana, jedna z wizytówek miasta - tzw. maszt Maciejewicza, powinien wrócić na swoje stare miejsce - obok Trasy Zamkowej. I spór o to powinni zakończyć prezydent Szczecina z marszałkiem województwa.

Według Rady Miejskiej SLD w Szczecinie jednym z symboli miasta, które przez lata wrosły w krajobraz i utrwaliły się w świadomości mieszkańców, jest maszt z nieistniejącego już statku Konstanty Maciejewicz. Przez lata podkreślał on morski charakter Szczecina stojąc nieopodal Trasy Zamkowej - głównego wjazdu do miasta.

- Dla wielu mieszkańców Szczecina i odwiedzających nasze miasto gości stał się punktem orientacyjnym. Od chwili rozpoczęcia renowacji masztu Sojusz postulował niejednokrotnie, by po jej zakończeniu wrócił on na miejsce poprzedniej lokalizacji. - Naszym zdaniem, umieszczenie masztu w okolicach wybudowanej filharmonii i powstającego Muzeum Przełomów jest najwłaściwszym miejscem dla umieszczenia masztu - twierdzą politycy SLD.

Dodają, że proponowane przez prezydenta Szczecina alternatywne lokalizacje na terenie bulwarów, świetlicy stoczniowej czy planowanej lokalizacji muzeum morskiego nie spełniają oczekiwań.

- Konflikt pomiędzy marszałkiem województwa zachodniopomorskiego a prezydentem Szczecina w tej kwestii powinien zostać niezwłocznie zakończony - zaapelował Dawid Krystek, szef szczecińskiego SLD.

(dar)

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5462 4.638
EUR 4.6551 4.7491
CHF 4.7767 4.8731
GBP 5.5067 5.6179

Newsletter