Bezpieczeństwo, Granice

Trzy czwarte Włochów uważa, że należy powstrzymać napływ migrantów do ich kraju - taki wynik sondażu przedstawił w poniedziałek dziennik "Libero". Gazeta zarzuciła bezradność minister spraw wewnętrznych Lucianie Lamorgese wobec nasilającej się fali migracyjnej.

To "kłopot dla rządu" - stwierdza dziennik dodając, że większość Włochów krytykuje politykę migracyjną obecnej szefowej MSW.

Przytacza liczby z ostatnich dni obrazujące skalę napływu migrantów zaznaczając, że w odstępie kilku godzin MSW w Rzymie wyraziło zgodę na to, aby do włoskich portów zawinęły dwa statki organizacji pozarządowych. To jednostka Sea Watch3 z 257 migrantami, która wpłynęła do Trapani na Sycylii i Ocean Viking z około 550 ludźmi, skierowany do portu Pozzallo także na wyspie.

To oznacza napływ 800 osób w ciągu dwóch dni - podkreśla gazeta. Wśród migrantów, jak dodaje "Libero", wykrywane są zakażenia koronawirusem.

Dziennik odnotowuje również, że nasilenie się fali migracyjnej zaostrzyło spór koalicyjnej Ligi Matteo Salviniego z Lucianą Lamorgese, która zastąpiła go na stanowisku ministra spraw wewnętrznych.

Według "Libero" obecną polityką migracyjną rozczarowani są także, jak wynika z sondażu, niektórzy wyborcy centrolewicowej Partii Demokratycznej.

Od początku tego roku do Włoch przybyło prawie 30 tysięcy migrantów. W ostatnich dniach na wyspę Lampedusa przypływało nawet po kilkanaście łodzi dziennie.

Fot.: MSF 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.587 4.6796
EUR 4.6746 4.769
CHF 4.7834 4.88
GBP 5.5524 5.6646

Newsletter