Bezpieczeństwo, Granice

W środę, 11 listopada, w całym kraju świętowana jest 102. Rocznica Odzyskania Niepodległości. W tym roku upamiętniamy w inny niż zazwyczaj sposób.

Trzeba pamiętać, by wszelkie działania realizowane były przede wszystkim z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego, z troską o zdrowie swoje i innych. Dotyczy to też Marynarki Wojennej.

11 listopada na wszystkich okrętach 8. Flotylli Obrony Wybrzeża stacjonujących w Portach Wojennych w Świnoujściu i Gdyni podniesiona została Wielka Gala Banderowa, a po zachodzie słońca zapalona zostanie Gala Świetlna.

W przeddzień święta dowódca 8. FOW kontradmirał Piotr Nieć w towarzystwie dowódców jednostek wojskowych flotylli złożył wieniec pod pomnikiem "Tym którzy przywrócili Pomorze macierzy", by upamiętnić marynarzy poległych w walkach o niepodległość naszego kraju.

MON: o dar, jakim jest wolność, należy dbać każdego dnia (komunikat)

"11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. Po 123 latach podporządkowania obcym mocarstwom, Polacy znowu byli wolni, odzyskali swoją tożsamość, narodową dumę i prawo stanowienia o własnym losie. W tym wyjątkowym dniu, bliskim sercu każdego z nas, pragnę oddać hołd pamięci wielkich Polaków, w tym żołnierzy którzy przyczynili się do tego, że żyjemy w wolnym, niepodległym i suwerennym kraju […]" - tymi słowami w dniu Narodowego Święta Niepodległości Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej zwrócił się do żołnierzy, pracowników wojska oraz do wszystkich Polaków.

Szef MON zwrócił uwagę, że wolność nigdy nie jest darem, który jakikolwiek naród otrzymuje raz na zawsze. Trzeba o ten dar dbać każdego dnia, zwłaszcza w tak niespokojnych czasach, w jakich przyszło nam żyć.

"Choć ze względu na pandemię i towarzyszące jej ograniczenia tegoroczne obchody Święta Niepodległości będą inne niż zwykle i większość z nas pozostanie w domach, zachęcam wszystkich do ważnej refleksji, że wolna i suwerenna Polska, marzenie naszych przodków, jest współudziałem naszego pokolenia. Jest to wielkie zobowiązanie i powód do dumy" - dodał minister Mariusz Błaszczak.

rel (8. FOW; MON)

Święto Niepodległości w 8. FOW
Święto Niepodległości w 8. FOW

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5664 4.6586
EUR 4.6581 4.7523
CHF 4.7862 4.8828
GBP 5.5355 5.6473

Newsletter