Bezpieczeństwo, Granice

W nawiązaniu do obecnie panującej sytuacji na terenie naszego kraju związanej z koronawirusem SARS-CoV-2, zamieszczamy apel Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa skierowany do żeglarzy i osób rekreacyjnie uprawiających sporty wodne.

Apel do żeglarzy i osób korzystających rekreacyjnie z dobrodziejstw Morza Bałtyckiego

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa dba o bezpieczeństwo wszystkich tych, którzy korzystają z dobrodziejstw polskiej części Morza Bałtyckiego. Nasi ratownicy niejednokrotnie pomagają tym, którzy lekceważą siłę natury i zasady panujące na wodach morskich. Kiedy kutry, statki i inne jednostki zawracają do portów w obawie przed sztormem, my jesteśmy ostatnią nadzieją dla tych, którzy nie zdążyli dopłynąć do bezpiecznej przystani.

Prosimy kitesurferów, surferów, windsurferów, żeglarzy i wszystkich pozostałych korzystających rekreacyjnie z uroków Morza Bałtyckiego, aby w tym niepewnym czasie zagrożenia epidemicznego ograniczyć swoją aktywność nad wodą do „zera” i stosować się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

Występując do Państwa z tym przekazem mamy na względzie dobro nas wszystkich. Nie chcemy, aby przypadkiem SARS-CoV-2 wykluczył któregoś z naszych ratowników morskich. Jeden zarażony automatycznie gwarantuje konieczność kwarantanny wszystkim pozostałym przebywającym na Morskiej Stacji Ratowniczej. Kto będzie tą ostatnią nadzieją i pomocą, jak nie Służba SAR?

ZANIM ZŁAMIESZ ZASADY, ZASTANÓW SIĘ DWA RAZY, BO MOŻE KTOŚ PRZEZ TWOJĄ NIEODPOWIEDZIALNOŚĆ NIE OTRZYMA POMOCY.

0 Rzecznik
Kto tego kołka zrobił rzecznikiem? Przecież to się ledwo wysłowić potrafi. Nie dziw, że MSPiR jest likwidowane.
25 marzec 2020 : 22:09 Klaudiusz | Zgłoś
+1 Przesada
Złotoustych to masz w Sejmie, co jeden to lepszy. I zawsze dużo mówią, choć rzadko mają coś do powiedzenia.
25 marzec 2020 : 23:53 Demostenes | Zgłoś
+2 Przesada to mało powiedziane
Dziw, że tacy ludzie jak Klaudiusz jeszcze się nie zarazili. Jak obserwuję MSPiR to ten chłopak zrobił póki co więcej dobrej roboty niż ktokolwiek inny. W końcu słychać o Służbie SAR w mediach gdy coś się dzieje. Skoro jesteś taki the best to jak było ogłoszenie o naborze to trzeba było się zgłosić, a nie teraz płakać. A tak ku woli ścisłości to widać, że nie nie pałasz inteligencją tylko hejtem, radzę czytać ze zrozumieniem artykuły i newsy, bo MSPiR nie jest likwidowane, jak już to MOŻE będzie wchłonięte przez Urzędy Morskie.
26 marzec 2020 : 08:24 Cyryl | Zgłoś
-3 Tam robota tylko dla pociotków z grubym garbem
.
26 marzec 2020 : 15:59 Buszujący W Śniegu | Zgłoś
+1 M
Co ty,widziales zarobki? Nie ma tam nic atrakcyjnego poza ideą pomocy innym
27 marzec 2020 : 08:57 Tereska | Zgłoś
+2 SAR
Naprawdę chyba nie masz zielonego pojęcia o pracy w MSPiR- pensje marne, wymagania wielkie ,obowiązków z roku na rok przybywa..... zapraszamy nabór cały czas trwa.......
27 marzec 2020 : 10:33 darek k. | Zgłoś
0 Film
Autor materiału wykorzystanego w Apelu: Roch Pakuła - ratownik ochotnik MSPiR; link do materiału: https://www.youtube.com/watch?v=QZVvT1Uk5aA&t=32s ;
26 marzec 2020 : 08:41 Kryspin | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5664 4.6586
EUR 4.6581 4.7523
CHF 4.7862 4.8828
GBP 5.5355 5.6473

Newsletter