Bezpieczeństwo, Granice

Po wybuchu silnika rakietowego na poligonie doświadczalnym w obwodzie archangielskim Rosja w czwartek zamknęła na miesiąc dla żeglugi część Morza Białego - podała agencja Interfax. Władze portu w Archangielsku informują, że zamknięto Zatokę Dwińską. 

Wcześniej o wybuchu i pożarze, w którym zginęły dwie osoby, a rany odniosło 15, informował rosyjski resort obrony. Zarejestrowano "krótkotrwały" wzrost promieniowania.

Do zdarzenia doszło ok. 30 km od miasta Siewierodwińsk. Rosyjska redakcja BBC, powołując się na źródła, pisze, że na terytorium administracyjnego okręgu Nionoksa znajduje się państwowy centralny morski poligon doświadczalny marynarki wojennej Rosji.

Portal zaznacza, że testowane są tam wszystkie rodzaje rakiet, w które uzbrojone są rosyjskie okręty, w tym międzykontynentalne rakiety balistyczne, pociski manewrujące i przeciwlotnicze.

To już drugi śmiertelny wypadek w obiekcie wojskowym w Rosji w tym tygodniu. W poniedziałek w wyniku pożaru w składzie amunicji w rejonie aczyńskim w Kraju Krasnojarskim na Syberii zginęła jedna osoba, a 13 zostało rannych. W związku ze zdarzeniem domy opuściło ok. 16,5 tys. ludzi. Syberyjska redakcja Radia Swoboda podaje, że w czwartek na miejscu wciąż słychać wybuchy.

ulb/ bjn/

+4 Putin gołąbek pokoju
1. [link usunięty]
2. https://www.youtube.com/watch?v=93zk85jo-_A
3. https://www.youtube.com/watch?v=f_nIG-WxQOM
4. [link usunięty]
5. [link usunięty]

Jak to powiedział Donalad Tusk - "Putin to jest nasz człowiek w Moskwie"...

A. [link usunięty]
B. [link usunięty]
C. [link usunięty]
D. [link usunięty]

Miłej lektury życzę :-)
10 sierpień 2019 : 08:58 Krzysztof_#2 | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5462 4.638
EUR 4.6551 4.7491
CHF 4.7767 4.8731
GBP 5.5067 5.6179

Newsletter