Bezpieczeństwo, Granice

We wtorek, 16 kwietnia, w Świnoujściu, odbyło się, drugie już, coroczne spotkanie pod nazwą Annual European Coast Guard Event, zorganizowane wspólnie przez Frontex (European Border and Coast Guard Agency), EFCA (European Fisheries Control Agency) i EMSA (European Maritime Safety Agency).   

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Komisji Europejskiej, administracji rządowych państw członkowskich oraz wyspecjalizowanych agencji UE, zaangażowanych we wspólne działania w zakresie funkcji straży przybrzeżnych, a jego celem było spojrzenie na te działania w kontekście bezpieczeństwa morskiego.

Dyskusje skupiły się głównie na kwestiach związanych z nadzorowaniem przepływu informacji, analizą zagrożeń na morzu oraz ze szkoleniami dla służb wykonujących, szeroko pojęte, zadania narodowych straży przybrzeżnych. W wydarzeniu wziął także udział dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie, Wojciech Zdanowicz.

Dalsze informacje o wydarzeniu (w języku angielskim) dostępne są na witrynie WWW Frontexu.  

Zachęcamy także do zapoznania się z broszurą informacyjną na temat współpracy państw UE w zakresie zadań straży przybrzeżnych.

rel (Frontex)

Fot.: Frontex

 

0 Dyskusje i dyskusje
To jeszcze z 2-3 spotkania napewna beda do konca roku?
23 kwiecień 2019 : 12:30 Stary Kolejarz | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.5664 4.6586
EUR 4.6581 4.7523
CHF 4.7862 4.8828
GBP 5.5355 5.6473

Newsletter