Bezpieczeństwo, Granice

Polsko-amerykańska współpraca podoficerska była głównym tematem wizyty w 3. Flotylli Okrętów w Gdyni delegacji Jednostki Wsparcia Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych stacjonującej w Redzikowie (Naval Support Facility Redzikowo).

W Porcie Wojennym w Gdyni gości powitał starszy podoficer Dowództwa 3. Flotylli Okrętów st. chor. szt. mar. Marek Cabaj. Spotkanie o charakter roboczym, miało na celu zapoznanie z zadaniami, jakie realizuje 3. Flotylla Okrętów. Senior Chief Jason Stevenor - starszy podoficer dowództwa Jednostki Wsparcia Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych stacjonującej w Redzikowie - wraz z delegacją, zapoznali się z zadaniami realizowanymi przez załogi okrętów bojowych 3. Flotylli Okrętów oraz okrętowymi systemami walki na ORP Gen. K. Pułaski. W trakcie spotkania poruszony został również aspekt zadań realizowanych przez podoficerów i marynarzy zawodowych w jednostkach wojskowych podległych Dowódcy Gdyńskiej Flotylli. 

Senior Chief Jason Stevenor spotkał się z Zastępcą Dowódcy 3. Flotylli Okrętów komandorem Wojciechem Sową, który przedstawił realizację zadań przez starszych podoficerów dowództw, jako wsparcie dowodzenia w nowoczesnym korpusie podoficerów zawodowych.

Spotkanie było dobrą okazją do wymiany doświadczeń w zakresie systemu szkolenia, porównania struktur podoficerskich, odpowiedzialności podoficerów za szkolenie marynarzy oraz współpracy podoficerów z oficerami podczas realizacji stawianych celów.

rel (3. Flotylla Okrętów)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4956 4.5864
EUR 4.6217 4.7151
CHF 4.7769 4.8735
GBP 5.4572 5.5674

Newsletter