Salish Raven wyruszył do Kanady

O filmie

W piątek 28 kwietnia 2017 r., około godz. 11:00 Salish Raven, trzeci i ostatni reprezentant klasy „Salish” (po Orca i Eagle) wyruszył z Gdańska w rejs do Kanady, gdzie zostanie formalnie przekazany przez stocznię Remontowa Shipbuilding armatorowi – największemu operatorowi promowemu w Ameryce Północnej – BC Ferries.

Podobnie, jak wcześniej zbudowane w stoczni Remontowa Shipbuilding promy, Salish Raven ma do przebycia ok. 10 440 mil morskich zanim dotrze do Kolumbii Brytyjskiej.

Wszystkie trzy nowoczesne, ekologiczne promy pasażersko – samochodowe z polskiej stoczni, zaprojektowane w biurze Remontowa Marine Design & Consulting są pierwszymi we flocie kanadyjskiego armatora, zasilanymi płynnym gazem ziemnym.

Salish Orca, pierwszy z trzech zamówionych przez Kanadyjczyków promów ze stoczni Remontowa Shipbuilding, po dość gruntownych (i czasochłonnych) szkoleniach załogi i procesie zapoznawania się przez załogę z promem, wejdzie na linię Powell River – Comox w maju.

Drugi z „bliźniaków” – Salish Eagle, rozpocznie pracę na szlaku między między Tsawwassen, a wyspami Southern Gulf Islands pod koniec czerwca.

Salish Raven, ostatni z promów, który 28 kwietnia 2017 r.  opuścił stocznię w Gdańsku, będzie wprowadzony do regularnej eksploatacji w rejonie Southern Gulf Islands jesienią.

 

Kategoria: Statki.

2 komentarze

  1. ohoho, patryjoci w natarciu … strzez sie panie borze! jak ci tak teskno do kraju to zaparaszamy tam z tej wypaśnej kandy pachnacej zywica do naszego pis-bagienka pomieszkac troszke podatki poplacic i przyczynic sie do wsparcia 500+ (na produkcje kolejnych patryjotow) …

    qumam, Maj 29, 2017 Odpowiedz

  2. To bedzie bardzo miło kursować tymi promami wiedząc ze sa zbudowane w kraju,Z pewnością BC Ferries zrobiły dobry wybór zlecając budowę stoczni Gdańskiej,Pozdrowienia.
    Barbara Aberg
    Victoria,Bc

    Barbara, Maj 10, 2017 Odpowiedz


Dodaj komentarz