Rozmowa z ministrem Markiem Gróbarczykiem

O filmie

Podczas 16. Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2016, rozmawiamy z ministrem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Markiem Gróbarczykiem.

Minister został uhonorowany nagrodą „Innowacyjna Gospodarka Morska” przyznaną przez kapitułę, w składzie której zasiadają członkowie Rady Związku Pracodawców Forum Okrętowe.

Statuetkę przyznano mu w kategorii „Osobowość” w uznaniu za „działania podjęte w celu wyrównywania możliwości konkurencyjnych polskiego przemysłu stoczniowego” i wręczono podczas 16. Forum Gospodarki Morskiej, 14 października 2016 r. w Gdyni.

W szczególności chodzi tu o przygotowanie przez resort gospodarki morskiej ustawy o aktywizacji przemysłu okrętowego i przemysłów komplementarnych, przyjętej przez polski parlament oraz podpisanej przez Prezydenta w lipcu 2016 roku. Akt ten poprzez dostosowanie polskich przepisów podatkowych do rozwiązań stosowanych w innych krajach Unii Europejskiej stwarza branży stoczniowej w Polsce, w szczególności producentom kompletnie wyposażonych jednostek pływających podobne możliwości konkurowania jakimi dysponują stocznie w innych krajach UE.

Ministra Gróbarczyka zapytaliśmy o znacznie przemysłu stoczniowego dla polskiej gospodarki, a także o korytarze transportowe, program budowy promów dla PŻB oraz wciąż budzący kontrowersje, zwłaszcza na Pomorzu, projekt budowy nowej drogi wodnej przez Mierzeję Wiślaną.

Kategoria: Morze.

2 komentarze

  1. i co powiedział odpowiadając…?

    wers, Paź 19, 2016 Odpowiedz

    • Zobacz film, to się dowiesz, co odpowiedział. Ja obejrzałem i wiem, że niewiele miał do powiedzenia 🙂

      Olga, Paź 19, 2016 Odpowiedz


Dodaj komentarz