Przywrócić polską banderę

O filmie

Przedstawiamy film pt.: „Przywrócić polską banderę”, zrealizowany przez Video Studio Gdańsk na zlecenie Polskiego Związku Zarządców Statków.

Film powstał przy wsparciu finansowym Remontowa Holding SA, The Gdynia Maritime School oraz Związku Agentów i Morskich Przedsiębiorstw Rekrutacyjnych APMAR.

„Przywrócić polską banderę”, to także nazwa projektu, zgłoszonego w marcu 2017 r. na forum Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, przez Tadeusza Hatalskiego, inżyniera i kapitana żeglugi wielkiej, gorącego orędownika powrotu bandery narodowej na statki polskiej floty handlowej, za sprawą którego temat ten, po latach zapomnienia, znowu powrócił do debaty publicznej.

Film prezentuje i wyjaśnia podstawowe założenia projektu, którego celem jest przywrócenie polskiej bandery w żegludze międzynarodowej.

PortalMorski.pl dziękuje autorom filmu za zgodę na jego udostępnienie i możliwość zaprezentowania tego ważnego tematu społeczności ludzi morza.

Obszerny wywiad z kpt. ż.w. Tadeuszem Hatalskim można przeczytać w nr 4 (10) 2018 miesięcznika POLSKA NA MORZU.

Kategoria: Morze i Statki.

Tagi: bandera, flota handlowa, polska, projekt, rada rozwoju, statki i żegluga.

2 komentarze

  1. Zaglosuje na kazda partie, ktora rozpocznie takie zmiany i umozliwi Naszym marynarzom plywac jak to sie dzieje w innych krajach z honorem.

    Robert, Paź 19, 2018 Odpowiedz

    • Marynarz pływa za pieniądze nie za honor i jak pieniądze nie będą się zgadzać to pójdzie pod obca bandere

      raf, Lis 07, 2018 Odpowiedz


Dodaj komentarz