Stocznie, Statki

Statek ro - ro "Amber", należący do polskiej firmy Euroafrica Linie Żeglugowe w Szczecinie, wpłynął 24 lipca do Gdańskiej Stoczni Remontowa SA na remont dokowo – konserwacyjny. Statek podniesiono z wody na doku nr 4, na którym oczyszczono i pomalowano jego kadłub.

Część podwodną kadłuba (o powierzchni około 3 tys. m kw.), burty (o powierzchni około 1,5 tys. m kw.) i przeładunkową rampę rufową zmyto pod wysokim ciśnieniem. Po usunięciu starych powłok farb i korozji, kadłub został pomalowany. Pas zmiennego zanurzenia pokryto specjalną farbą Glassfl, która tworzy powłokę odporną na ścieranie, uderzenia i na oddziaływanie wody morskiej. Prace remontowe na doku objęły też m. in. naprawę stępki przechyłowej i siłowników windy ładunkowej oraz wymianę elementów zawiasów rampy rufowej, sprzęgła silnika napędu głównego i uszczelnienia wału śruby.

"Amber", jeden z 15 statków Euroafrica, przeznaczony jest do przewozów ładunków na pojazdach, m. in. na samochodach z naczepami i kontenerów. Zbudowany został w 1993 roku w stoczni Sava Macvenska. Statek ma długość 122 m, szerokość – 19 m i zanurzenie – 6,2 m. Osiąga prędkość – 16,5 węzła.

(JAS) - Dziennik Bałtycki

Komentarze

0 re: Statek na doku
Ale w prasie znów pojawia się nazwa "Remontowa" - ku połechtaniu próżności jej szefostwa. Skoro nie dotrzymuje się terminów i nie wykonuje planów budowy nowych statków, to warto codzienność przekuć na sukces ;)
07 sierpień 2007 : 23:18 75 | Zgłoś
0 Link do artykułu 25 wrzesień 2007 : 13:09 Link do artykułu | Zgłoś

Comments are now closed for this entry

Źródło: