Ma 252 metry długości, a na pokład zabiera 2 tys.  pasażerów. AIDAbella jest ostatnim statkiem pasażerskim, który zawinął do Gdyni w tym sezonie wycieczkowców. Jednostka zacumowała przy Nabrzeżu Francuskim, można ją podziwiać do godz. 17.00.

AIDAbella jest jednym z najczęściej zawijających do gdyńskiego portu statków. Ten luksusowy cruiser, zbudowany został w stoczni Meyer Werft w niemieckim Papenburgu. Jednostka ma długość ponad 2 boisk piłkarskich (252 m), szerokość 32 m, a na 13 pokładach pasażerskich pomieści 2050 gości, o których komfort dba 650 członków załogi. Statek można podziwiać z pirsu przy kapitanacie portu lub z tarasu Muzeum Emigracji do godz. 17.00.

Tegoroczny sezon wycieczkowców można zaliczyć do niezwykle udanych. Do gdyńskiego portu zawinęło o 10 jednostek więcej niż w roku ubiegłym, co daje wynik 51 statków pasażerskich, których średnia długość wynosiła ok. 250 m. Pływającą perłą w koronie tegorocznego sezonu był Mein Schiff 1.  To największą jednostką (długość 316 m), jaka cumowała przy Nabrzeżu Francuskim. Z kolei najsłynniejszym cruiserem była Queen Elizabeth. Matką chrzestną statku jest brytyjska monarchini Elżbieta II. Queen Elizabeth to jednostka o długości 294 m i szerokości 32 m.

Wycieczkowce wrócą do Gdyni w maju 2019 roku.

Gdynia.pl / Jan Ziarnicki 

Fot.: T. Urbaniak / Port Gdynia