Żegluga

Z kontenerowca Maersk Essen, w trudnych warunkach pogodowych na Oceanie Spokojnym, spadło około 750 kontenerów. Jak informują media, część z nich dryfuje na północny zachód od Honolulu.

Do incydentu doszło 16 stycznia, kiedy Maersk Essen (dł.: 367m, szer.: 49m, rok budowy: 2010 r.) był w rejsie z Xiamen do Los Angeles. Armator statku poinformował, że wszyscy członkowie załogi są bezpieczni, trwa szczegółowa ocena uszkodzeń ładunku, a statek kontynuuje swoją podróż.

Firma konsultingowa WK Webster, w raporcie zamieszczonym na swojej stronie internetowej stwierdziła: "Według doniesień, do 750 kontenerów mogło wypaść za burtę i dlatego jest również bardzo prawdopodobne, że niektóre kontenery na pokładzie przewróciły się lub zostały uszkodzone. Trzeba je będzie usunąć lub zmienić ich ułożenie."

Incydent z Maersk Essen miał miejsce zaledwie kilka tygodni po tym, jak jednostka ONE Apus, również przy niesprzyjającej pogodziestraciła niemal 1900 kontenerów, a także szeregu mniejszych incydentów związanych z utratą kontenerów w ostatnich miesiącach.

Według Światowej Rady Żeglugi liczba kontenerów utraconych za burtą zarówno w 2020 r., jak i obecnie w 2021 r. ma przekroczyć średnią 1 382 kontenerów rocznie utraconych w latach 2008-2019.

AL, z mediów

+16 skrót myślowy
Napisanie "Incydent z Maersk Essen jest następstwem wypadku ONE Apus" sugeruje związek przyczynowo-skutkowy. Domniemuję, że autorowi chodziło o "kolejny tego rodzaju wypadek"? Czy też faktycznie jest tu jakieś powiązanie przyczyna-skutek?
22 styczeń 2021 : 12:32 Okowita Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+13 skrót myślowy
Poprawiliśmy nieco ten fragment, aby nie wprowadzać nikogo w błąd. Dziękujemy za czujność i pozdrawiamy!
22 styczeń 2021 : 13:17 red. Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 Oni po prostu nie znaja jezyka angielskiego albo guglem tlumacza
Znalazlem oryginal, "The incident with the Maersk Essen follows the ONE Apus " a wlasiwie w calosci "The incident with the Maersk Essen follows the ONE Apus which lost 1,816 containers in the Pacific on 30 November" - Tlumacz gugiel tak to przetlumaczyl: "Incydent z Maerskiem Essen jest następstwem ONE Apus, który stracił 1816 kontenerów na Pacyfiku 30 listopada " Czyli dokladnie tak jak napisali. To nie zaden skrot myslowy, tam nikt nie mysli - kopiuj wklej do tlumacza i potem kopiuj wklej na strone portalu. Niestety.
26 styczeń 2021 : 13:55 Tlumacz gugiel Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-2 Kontener
Wina lukowego :) a tak na poważnie to jak sztauerzy zadbali o poprawne zamocowanie kontenerów?
23 styczeń 2021 : 09:53 Lola Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 Zbędnych śmieci jest w pompę
Pijąc kawę nasunęły mi się myśli że topią je celowo. A jak spadnie za mało to wracają. Itd. :-)
Szkoda że na szlaku kolejowym nie spadaj dla obywateli kontenery z AGD i ciuchy.
24 styczeń 2021 : 08:20 Balu Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter