Żegluga

Jak informuje Radio Szczecin, Polska Żegluga Bałtycka, mimo pandemii Covid-19, szacuje wzrost przewozów i prawdopodobnie zamknie ten rok „na plusie”.

Tegoroczny okres wiosenny, całkowicie sparaliżowany przez pandemię koronawirusa, spowodował, że ruch pasażerski armatora spadł o 70 procent, na promach było o kilkadziesiąt procent mniej samochodów ciężarowych - informuje Radio Szczecin. Druga połowa roku przyniosła ożywienie i, jak czytamy, spółka nadrabia straty.

Promy są na tyle wydajne, że rynek cargo jest - o dziwo - na takim samym poziomie, jak i rok temu, a nawet przewozy we wrześniu na linii Świnoujście wzrosły o 6 proc., co jest niespodzianką i to nie powoduje załamania - mówi na łamach serwisu Radia Szczecin Piotr Redmerski, prezes Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.

AL, Radio Szczecin

Fot.: Agnieszka Latarska

+24 Zamiana
To czas zainwestować w zaminniki Wawela i Baltivii
04 grudzień 2020 : 10:14 Morski7878 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 Baltivia
a co z Baltivią ?? Juz chyba złom co ?? Piąty miesiąc na stoczni stoi i juz chyba na linie nie wroci ?
04 grudzień 2020 : 21:37 mkokk Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 xxx
Z tego co widzę to stoi w porcie przy Westerplatte
05 grudzień 2020 : 09:17 BBaltivia Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Zapraszam na wizytę... OKULISTA:)
A tak na serio to przyjzyj się i daj znać jeszcze raz co widzisz.
06 grudzień 2020 : 22:17 Gedan Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-2 Baltivia
Nie mają kasy na wykup a mówią o plusie paranoja
05 grudzień 2020 : 09:34 Jak Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 ?
Na wykup czego??
05 grudzień 2020 : 21:47 Paw Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 Prom
A PŻB ma zamiar przedsięwziąć środki prawne względem nieuczciwego kontrahenta jakim jest MSR "GRYFIA", z którą podpisany jest kontrakt. Czy ktoś monitoruję tą "budowę" ? Nie słyszałem żeby kontrakt na tę budowę został oficjalnie rozwiązany. PŻB potrzebuje i zamówiło prom ale MSR Gryfia go nie buduje. Czy Zarząd ma zamiar pozwać MSR Gryfią o szkody związane z nierealizowaniem wciąz obowiązującego kontraktu ? Jakie działania Zarząd PŻB podjął w tej sprawie ? Straty PŻB rosną z dnia na dzień. Przez brak promu mogą wypaść z linii.
04 grudzień 2020 : 10:49 Postobserwator Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+10 PiS kontra PiS
Tym nieuczciwym kontrahentem są politycy PiS, bo to oni rządzą SSR Gryfia, ale też oni rządzą PŻB. Dlatego wszystko rozeszło się po kościach, a winni, w tym Morawiecki, Brudziński i Gróbarczyk, nie zostali i nie zostaną ukarani, wręcz przeciwnie, oni zostali nagrodzeni i żyją sobie jak pączki w maśle.
04 grudzień 2020 : 13:20 Jato Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Nie no jasne...
Ja nie wiem co za ludzie... Jest dobra informacja a tu dwa komentarze tzw. Przypieprzające. Pierwszy jest konkretny trzeba nowych promów a te dwa następne to chyba napisane przez malkontentów z obozu czerwonych piorunów... Kochani trzeba się cieszyć z dobrych informacji :)
Ahoj :)
04 grudzień 2020 : 20:58 Gedan Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 Odszkodowanie
To że w Gryfii nie ma ZZ tylko jest partyjna komórka zakładowa PIS-u to wiadomo od dawna. Ciekawe czy w PŻB Solidaruchów również bardziej interesuje polityka niż interes ich własnej firmy. PŻB zlecają Gryfii straciła. Kontrakt podpisano 8 marca 2017.
A więc PŻB straciła 4 lata i o tyle ma opóźnienie. Musi teraz zlecić budowę promu do Chin, a na 4 lata nowy prom o tych parametrach wyczarterować. 1 dzień czarteru takiego promu 20 000 Euro x 365 dni x 4 lata = 29 200 000 Euro x 4,5 = 131 400 000 PLN. I o kwotę tego rzędu PŻB ma prawo pozwać MSR Gryfia w Szczecinie z tyłu wyrządzenia szkody PŻB z tytułu niewywiązania się z kontraktu na budowę promu. I tak zagraniczny armator by postąpił gdyby on zlecił MSR "Gryfia" budowę promu. SPRAWA W CIEMNO WYGRANA W KAŻDEJ INSTANCJI. PYTANIE Z CZYJEJ KIESZENI TRZEBA BY BYŁO ZAPŁACIĆ ?
05 grudzień 2020 : 16:44 Postobserwator Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 c.d.
Tak dla ciekawości to kiedyś chciano cały PŻB sprzedać za 60 mln PLN. A W SZAFIE ROSZCZENIE DO SKARBU PAŃSTWA ZA 131 MLN :-) . Ręce opadają :-) . I tak to jest jak z...by czy przy....by rządzą w firmach i podpisują nie zdając sobie sprawy swoim przy..banym łbem jakie są tego później skutki :-) . Wszystko tylko na farmazonie działa "Patrzcie to nasze, przez nas wykonane …. " . Biorą po 30 tys. brutto miesięcznie (członkowie Zarządu) do 35 tys. brutto (Prezes) niech to jakoś zakończą. NIECH POKAŻĄ ŻE SĄ WARCI WIĘCEJ NIŻ PENSJA MINIMALNA. :-) . Ja na miejscu załogi PŻB bym nie odpuszczał, bo igranie z szambem może się dla nich skończyć tak jak w Świnoujściu. Cisnąć Solidaruchów żeby cisnęli Zarząd. Chyba że to nie ZZ tylko też KZ PIS.
05 grudzień 2020 : 16:48 Postobserwator Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+8 Taki los wyrobnika
Cytuję Gedan:
Ja nie wiem co za ludzie... Jest dobra informacja a tu dwa komentarze tzw. Przypieprzające. Pierwszy jest konkretny trzeba nowych promów a te dwa następne to chyba napisane przez malkontentów z obozu czerwonych piorunów... Kochani trzeba się cieszyć z dobrych informacji :)
Ahoj :)


Gedan - co zrobisz, taka praca, taki los. Zleceniodawca płaci i wymaga :-)

BTW - Cieszy mnie fakt, że coraz więcej neutralnych obserwatorów widzi tę patologiczną wściekliznę kodziarstwa i innych wściekłych macic. Tak naprawdę, to ich plucie jadem jest przeciwskuteczne - co już parę razy mieliśmy okazję zaobserwować przy okazji analiz powyborczych. Z punktu widzenia obozu obecnej władzy taka patologiczna nienawiść jest chyba (nie wiem, spekuluję) pożądana ponieważ odstręcza od psycholi normalnych ludzi, a poprzez swoją ponadnormalną intensywność paradoksalnie przykrywa i kamufluje oczywiste i ewidentne wpadki obecnie rządzących :-)
05 grudzień 2020 : 07:30 Miejscowy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 Polska to nie azjatycki magiel
Domyślam się kto tobie płaci i kto od ciebie wymaga. Każdy neutralny obserwator już dawno zauważył, że kraj, którym rządził przez ponad 5 lat szeregowy poseł, nie może być normalny. Tej normalności ani o krztę nie przybyło po tym, gdy ten poseł stał się szefem swego szefa. To Azja nie Europa. Dowodem tego jest choćby umowa na budowę promów, została zawarta i nie jest realizowana, a winni zamiast ponieść tego konsekwencje, są awansowani. Państwo PiS to chore, niedemokratyczne państwo i trzeba być zwyczajnie ślepym, lub porządnie zmaglowanym, by tego nie widzieć.
05 grudzień 2020 : 11:09 Jato Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-3 Gdzie są nowe promy ?
Każda działalność gospodarcza ma na celu jedno, generowanie zysku. To, że PŻB jest teraz na plusie, nawet w czasie pandemii, jest oczywiście pozytywne, ale ta jedna jaskółka nie czyni wiosny. Widać armator trafił w niszę, która przynosi jemu zysk. Ale co dalej ? Gdzie są obiecane nowe promy ?
05 grudzień 2020 : 11:36 Jato Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-5 no cóż, twój los. los wyrobnika ...
Tobie płaci Matecki, bo za darmo, na pewno byś z siebie głupa nie robił. (chociaż, czy na pewno???). Fakty są takie jakie są. PŻB zleciła MSR Gryfia zbudowanie promu (ponoć już na przełomie grudnia i stycznia miał być przejęty przez Armatora. Wiem co piszę, bo ponad 3 lata temu brałem udział w uroczystm pokropku sekcji na pochylni Wulkan. Udział w szopce brali Morawiecki, Gróbarczyk i goście z zarządów MSR Gryfia i PŻB. Zastrzegam, że byłem trzeźwy i nic mi się nie plącze (żadnych białych myszek, czy czegoś w tym rodzaju). Jeśli chodzi o patologiczną nienawiść, to posłużę się cytatami z waszego guru : Stoicie tam gdzie stało ZOMO, Stanowicie gorszy sort, czy jeszcze inny wyraz miłości:"macie krew na rękach, jesteście przestępcami". Co do wpadek tego rządu, to właściwie mniej jest sukcesów niż wpadek (te są na porządku dziennym). Kamuflowaniem wpadek zajmuje się za duży szmal TVPis ....
06 grudzień 2020 : 15:48 gxc Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Wawel
Bardziej zmęczonego jedzenia niż na ich promach nie widziałem w życiu, Wawel to już tragedia, zarabiają na starym jedzeniu w kosmicznych cenach. Lepiej w Nynashamn zjeść kebaba u Turka niż u nich obiad. Menu nie zmienne od dekady.
05 grudzień 2020 : 13:22 Podróżnik Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 He, he następny...
Cytuję Podróżnik:
Bardziej zmęczonego jedzenia niż na ich promach nie widziałem w życiu, Wawel to już tragedia, zarabiają na starym jedzeniu w kosmicznych cenach. Lepiej w Nynashamn zjeść kebaba u Turka niż u nich obiad. Menu nie zmienne od dekady.

Po pierwsze to w Nynäshamn nie ma Turków robiących kebaby :)
Po drugie już to widzę... Kolejki naszych rodaków kupujących jedzenie w szwedzkich fastfoodach:)
Po trzecie właśnie widać jak zaraz po zaokrętowaniu wszyscy walą do caffeterii po meeega drogie jedzenie i niezmienne od lat menu:)
Po czwarte to na SL masz na pewno mega tanio:)...
Albo nie pływasz albo coś marudzisz na siłę.
06 grudzień 2020 : 22:09 Gedan Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-3 RIP PŻB
Już po PŻB !!! Promu nowego nie ma i 4 lata stracone. Ze starych szczury wyprowadzają się na potęgę, aż je cuma ledwo może utrzymać. :-) . Po wycofaniu promów jej miejsce zajmą inne zagraniczne firmy, bo PŻB nie będzie miała nowego ani kasy na czarter. Działania Zarządu i zakładowej komórki PIS czyli pseudo Związków Zawodowych tzw. Solidaruchów wyglądają jakby były na szkodę firmy. Nie pozywają MSR "GRYFIA" o niewykonanie zobowiązania i wyrównania strat z natychmiastowym ustanowieniem hipoteką na ich koncie. 2-3 lata i po PŻB. Zysk ? Pewnie kreatywna księgowość, która wyjdzie w praniu za 2 lata. Tyle już tych zysków było, a potem upadłości za kilka miesięcy że nikt normalny nie traktuje tego poważnie. Rozumiem że premia dla Zarządu się należy :-) . "Brawo" dla sitwy z MSR "Gryfia" kolejna firma która udało się wyssać :-) .
07 grudzień 2020 : 11:13 Postobserwator Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 c.d.
Solidarność PŻB to chyba kolejny pseudoZZ, który za dresy NIKE czy ADIDASA sprzedaje własną załogę. Załoga musi z nimi pogadać po marynarsku czy reprezentują i dbają o interesy ich i swojej firmy czy interesy PISu. To jest niedopuszczalne żeby to co zrobiła tak nierzetelna firma MRS "Gryfia" PŻB odnośnie budowy promu, rozeszło się po kościach bez jakiegokolwiek wielomilionowego odszkodowania.
07 grudzień 2020 : 11:35 Postobserwator Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-3 Sztuka jest sztuka
Słyszałem MSR "GRYFIA" w ramach rozliczeń przy rozwiązaniu kontraktu na budowę ROPaxa z PŻB przekaże im swój własny prom o tej samej nazwie w zamian za rezygnację z odszkodowania.
https://www.portalmorski.pl/m-stocznie-statki/46956-historyczny-prom-gryfia-zostal-wycofany-z-przetargu :-) .
Jak to mówił Franz Maurer w Krollu "SZTUKA JEST SZTUKA " :-) . CHCELIśTA PRUM :-) . TO MOTA PRUM :-) :-) :-) I PŁYWAJATA SE DO SZWECJI CZY GDZIE TAM CHCETA :-) :-) :-) . JESTEŚMY KWITA :-) :-) :-) .
Plus oczywiście dresy Adidasa i skarpetki NIKE i trampki Reebok dla pseudoZZ z PŻB tak KZ PIS . :-) .
07 grudzień 2020 : 14:23 Postobserwator Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Płaszcz czyli prom
Albo jak to było w Misiu "to weź Pan ten płaszcz (ups tzn. prom) :-) . Cham się uprze i mu daj. Proszę nie krzyczeć na naszych pracowników. Ja tu jestem Prezesem tej stoczni. Cham się uprze i mu daj. Nie mamy Waszego promu i co nam zrobicie" :-) :-) :-) :-) :-)
https://www.youtube.com/watch?v=h5aF2CSwNTU
07 grudzień 2020 : 14:30 Postobserwator Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-2 c.d.
Za kontrakty podpisane z MSR Gryfia Stocznia i Zarząd nie odpowiada :-) :-) :-) :-) :-) .
07 grudzień 2020 : 15:04 Postobserwator Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter