Żegluga

We wtorek, 2 grudnia 2020 roku Soren Toft rozpoczął pracę na stanowisku Dyrektora Generalnego Mediterranean Shipping Company (MSC), drugiego co do wielkości przewoźnika kontenerowego na świecie.

Soren Toft nadzorować będzie globalną działalność MSC w zakresie transportu towarów, w tym żeglugi oceanicznej i logistyki. Będzie też członkiem zarządu spółki Terminal Investment Ltd (TiL), która jest w większości własnością MSC.

Mianowanie Tofta na dyrektora generalnego zostało ogłoszone przez MSC już w listopadzie 2019 roku. Dołączył do MSC z firmy Maersk, gdzie od 2013 roku pełnił funkcję dyrektora operacyjnego, a następnie członka zarządu.

Pracując w Maersku, Toft nadzorował przejęcie i integrację niemieckiego Hamburg Süd, transakcję, która została zamknięta w czwartym kwartale 2017 roku. Toft przeprowadził negocjacje z właścicielami niemieckiej linii, rodziną Oetker, i pomógł pośredniczyć w porozumieniu, które zapewniło Maerskowi wiodącą na rynku łączną zdolność przewozową floty 4,15 mln TEU.

Dzięki swojemu dwudziestopięcioletniemu doświadczeniu na stanowiskach kierowniczych w Maersku i wszechstronnemu zrozumieniu przyszłości łańcucha dostaw w transporcie kontenerowym, Soren jest idealnym kandydatem, który pomoże poprowadzić MSC w przyszłość, opierając się na strategii, która sprawiła, że MSC odniosło tak duży sukces w ciągu ostatnich pięciu dekad - powiedział Diego Aponte, prezes grupy MSC.

Jestem bardzo podekscytowany, że będę mógł poprowadzić odnoszącą tak ogromne sukcesy firmę. To dla mnie wielki zaszczyt i przywilej – powiedział Toft.

MSC uważnie śledzi losy swojego partnera w sojuszu 2M. Według danych ośrodka analityczno-konsultingowego Alphaliner MSC ma 15,9 % udziału w ładowności globalnej floty kontenerowców (3,8 mln TEU), podczas gdy Maersk może się pochwalić udziałem 17-procentowym, co odpowiada 4,09 mln TEU.

Perspektywy dla sektora żeglugi kontenerowej pozostają niepewne w obliczu dalszego rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19 i długotrwałego wpływu pandemii na światowy handel i ożywienie gospodarcze.

AL, z mediów

+2 nowy dyrektor...
Co nas to obchodzi!?
03 grudzień 2020 : 14:44 wacwac Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 No jak to co?
Niemiec. Musi cie/nas obchodzic.
03 grudzień 2020 : 21:03 Roger Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Nie Soren...
... tylko Søren - to są dwie zupełnie inne litery w alfabecie!

'Dziennikarstwo' kopiuj & wklej.
04 grudzień 2020 : 07:18 Wiesław Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter