Żegluga

Costa Cruises kontynuuje program stopniowego i odpowiedzialnego przywracania rejsów. Po ogłoszeniu harmonogramu na sezon zimowy 2020/21, włoska firma zmieniła równiez plany na 2021 rok, zachowując cel, jakim jest zapewnienie swoim gościom jak najlepszych doświadczeń podczas rejsu, przy jednoczesnym przestrzeganiu protokołu bezpieczeństwa.

Od kwietnia do listopada 2021 roku Costa Cruises będzie dalej rozszerzać swoją śródziemnomorską ofertę, oferując róznorodne opcje oraz zwiekszając ilośc portów, z których będą wypływać wycieczkowce. Latem 2021 roku powrócą również rejsy po Europie Północnej, jednym z najbardziej popularnych kierunków wśród gości Costa Cruises.

Szczegóły dotyczące nowego harmonogramu rejsów, jak i procedur rezerwacyjnych będą wkrótce dostępne zarówno na stronie internetowej Costa, jak i w biurach podróży. Costa Cruises współpracuje z władzami krajowymi i lokalnymi wszystkich kierunków objętych planem podróży, aby zapewnić gościom bezpieczne i przyjemne wakacje, wspierając się przy tym Protokołem Bezpieczeństwa Costa.

Od marca do jesieni 2021 roku w zachodniej części Morza Śródziemnego będą regularnie dokowane trzy statki: Costa Smeralda, pierwszy statek we flocie napędzany gazem LNG; Costa Firenze, nowy statek w budowie w stoczni Marghera (Wenecja) w Fincantieri; oraz Costa Pacifica, która będzie oferować 7-dniowe rejsy we Włoszech, Francji i Hiszpanii.

Trzy dodatkowe statki będą operować we wschodniej części Morza Śródziemnego, wszystkie na tygodniowych trasach. Costa Deliziosa popłynie na greckie wyspy, Costa Luminosa odwiedzi Grecję i Chorwację, a Costa Magica - Grecję i Maltę.

W sezonie letnim 2021 cztery statki będą pływały po Europie Północnej. Costa Fortuna i Costa Diadema wypłyną w tygodniowe rejsy do stolic nadbałtyckich i norweskich fiordów. Costa Favolosa będzie oferowała spektakularne 14-dniowe wakacje na Islandii, 9 dni na norweskich fiordach i dwa tygodnie w Irlandii, Szkocji i Anglii. W międzyczasie Costa Fascinosa będzie wypływać w 12-dniowy rejs, pokonując trasę aż do Przylądka Północnego, oraz 9-dniowy rejs po Morzu Bałtyckim.

Wiosną i jesienią 2021 roku Costa Fortuna, Costa Diadema, Costa Favolosa i Costa Fascinosa będą pływały po Morzu Śródziemnym. Costa Diadema odwiedzi Izrael i Turcję podczas dwóch oddzielnych dwutygodniowych rejsów. Costa Fortuna będzie oferować „mini rejsy” po zachodniej części Morza Śródziemnego, podczas gdy Costa Favolosa będzie realizować „mini rejsy” wiosną i 10-dniowe rejsy do Maroka jesienią. Wreszcie Costa Fascinosa wypłynie w 10-dniowe podróż do Lizbony.

Pozostałe rejsy wcześniej zaplanowane na okres od marca do listopada 2021 roku i nieuwzględnione w nowym harmonogramie zostaną odwołane. Costa Cruises podejmuje niezbędne kroki w celu poinformowania biur podróży i zainteresowanych klientów. Będą mieli zagwarantowaną możliwość zmiany rezerwacji zgodnie z obowiązującymi wymogami prawa ochrony konsumentów.

rel (Travel Advance)

1 1 1 1