Żegluga

W niedzielę, 14 czerwca z Nynashamn w Szwecji do Gdańska przypłynął prom Nova Star. U jednego z 400 pasażerów podróżujących jednostką potwierdzono zakażenie koronawirusem.

O tym przypadku poinformował w komunikacie nadesłanym do redakcji ezamosc.pl Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zamościu. Osoby, które były na tym rejsie, z Zamościa i pow. zamojskiego, proszone są o kontakt telefoniczny 664 597 946.

"Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zamościu informuje, że u pasażera promu Nova Star, który przypłynął z Nynashamn do Gdańska 14 czerwca 2020 r. zostało stwierdzone zakażenie SARS-CoV-2. Osoby, które podróżowały wyżej wymienionym promem w danym dniu, z terenu miasta Zamość i powiatu zamojskiego, proszone są o kontakt telefoniczny: 664 597 946 celem objęcia nadzorem epidemiologicznym i badaniami" - czytamy w komunikacie nadesłanym do redakcji ezamosc.pl.

Jak poinformował nas Jerzy Wolski - z-ca dyrektora ds. PAX i Marketingu w Polskiej Żegludze Bałtyckiej, załoga została poinformowana o fakcie przewożenia osoby zakażonej, a miejsca ogólnodostępne, a także kabina, w której przebywał pasażer zostały poddane dezynfekcji zgodnie z zaleceniami Państwowego Inspektora Sanitarnego.

Informacje o przewożeniu osoby zakażonej zostały również przesłane odpowiednim służbom. Załoga w tym dniu została zmieniona, obecnie przebywa w domu, jest zdrowa i jest pod stałą kontrolą służb medycznych – informuje Jerzy Wolski w informacji nadesłanej do redakcji Portalu Morskiego, dodając, że utrzymywany jest stały kontakt z Inspekcją Sanitarną i do chwili obecnej nie zgłoszono żadnych niepokojących informacji na temat stanu zdrowia poszczególnych członków załogi.

Polska Żegluga Bałtycka od początku trwania pandemii wprowadziła szereg obostrzeń, które dotyczą pasażerów oraz załogi. Do dnia dzisiejszego obowiązuje pomiar temperatury, a na promie znajdują się niezbędne środki tj. maseczki, płyny do dezynfekcji, rękawice i inne środki. Pasażerowie są proszeni o noszenie maseczek na promach i zachowanie środków bezpieczeństwa podczas korzystania z przestrzeni wspólnych, jakimi są restauracje, sklepy, bary.

Załoga obsługuje pasażerów z zachowaniem środków bezpieczeństwa, jest wyposażona w maseczki, rękawiczki i zachowuje bezpieczną odległość. Na promie znajduje się również punkt medyczny obsługiwany przez fachowy personel, z którego mogą korzystać pasażerowie i załoga.

Na bieżąco staramy się reagować na zgłaszane przez załogę promu uwagi i sugestie zdając sobie sprawę z konieczności współpracy w dużo większym niż dotychczas zakresie. Kapitanowie statków w imieniu armatora pozostają w stałym kontakcie z załogą , na organizowanych spotkaniach omawiają bieżącą sytuację i zaistniałe problemy. Jednocześnie załoga została zobligowana do zwiększonej kontroli własnego stanu zdrowia oraz natychmiastowego zgłaszania każdego przypadku złego samopoczucia, tak również było w tym przypadku – informuje Jerzy Wolski.

Nova Star należy do kołobrzeskiego armatora Polska Żegluga Bałtycka. Został zbudowany w 2011, w stoczni ST Marine. Może jednorazowo przewozić 1215 pasażerów, w tym 648 w kabinach.

AL, z mediów

+2 A kabiny
Maseczki najważniejsze, a to że kabiny dla kierowców są podwójne lub potrójne to już nikomu nie przeszkadza. Nie wspomnę już o kabinach pasażerskich po 4 osoby wypełnione. Paranoja!!!
23 czerwiec 2020 : 18:54 Obk Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 A kabiny
#ZOSTAŃWDOMU....... To nie tramwaj, gdzie bilet kosztuje 4 zł. O własne bezpieczeństwo najlepiej zadbać we własnym zakresie a nie obwiniać innych. #ZOSTAŃWDOMU
24 czerwiec 2020 : 07:39 A.A. Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 ST
Ty to chyba wszystkie portale z tym samym komentarzem obskakujesz... Jak kabiny zrobią single dla kierowców to ilu ich jednym promem popłynie - 40 ? a kolejnych 40 ma czekać dobę na placu ? a pasażerowie w ogóle nie będą pływać ? i jak jadą w czwórkę w jednym aucie to mają kabiny mieć osobno ? weź się człeku puknij w czółko... Bez sensu wypociny...
24 czerwiec 2020 : 09:41 Kar Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Będzie więcej
Klimatyzacja na tym statku niestety bardzo często działa w obiegu zamkniętym, a maty filtracyjne stosowane zamiast oryginalnych filtrów nie wyłapią wirusa, tak więc jest duża szansa, że zakażonych będzie więcej, niestety
24 czerwiec 2020 : 08:29 safety Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter