Żegluga

Decyzją Komisji Europejskiej Urząd Morski w Szczecinie dostanie ponad 1,2 mld zł dofinansowania z funduszy europejskich na projekt "Modernizacja toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m" w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju potwierdziło, że Komisja Europejska wydała drugą już dla województwa zachodniopomorskiego pozytywną decyzję o dofinansowaniu projektów realizowanych w ramach POIiŚ 2014-2020.

Inwestycja, na którą uzyskano dofinansowanie jest modernizacja toru wodnego Świnoujście-Szczecin, który zostanie pogłębiony do 12,5 m oraz poszerzony. "Wykonane zostaną również mijanki, przebudowane skarpy brzegowe. Pogłębione i poszerzone będą obrotnice statków, oznakowanie nawigacyjne zostanie zmodernizowane i przystosowane do nowych warunków" - podaje w komunikacie MIiR. Całość przedsięwzięcia jest warta przeszło 1,4 mld zł.

Tor, który zostanie zmodernizowany to sztuczna droga wodna prowadzącą do pławy podejściowej na kotwicowisku w Zatoce Pomorskiej przez Świnę w Świnoujściu do portu morskiego w Szczecinie. Jego przebudowa to ważne przedsięwzięcie pozwalające na przewożenie większej ilości ładunków, obniżenie kosztów transportu tym samym podnosząc konkurencyjność portu.

Dla projektów POIiŚ 2014-2020 to już 80 pozytywna decyzja Komisji Europejskiej. Program ten wspiera gospodarkę niskoemisyjną, ochronę środowiska, przeciwdziałanie i adaptację do zmian klimatu, transport i bezpieczeństwo energetyczne.

dma/ mark/

Fot.: Elżbieta Kubowska

+2 stare zdjęcie
To jest stare zdjęcie elewatora, który od dawna już tak nie wygląda. To jest portal morski czy portal miłośników historii? po tym zdjęciu widać, że chyba raczej historii...proponuje zamieścić zdjęcie przedwojenne będzie jeszcze ciekawiej.
16 styczeń 2019 : 21:01 kiki Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter