Żegluga

Irlandzki przewoźnik, którego promy pływają w barwach Irish Ferries, zaprezentował niedawno światu wyremontowaną jednostkę, która teraz będzie transportować pasażerów na trasie Dublin-Holyhead. To zmiana podyktowana sprzedażą znanego i lubianego promu Jonathan Swift.

Doskonale znany pasażerom prom Jonathan Swift trafił ręce hiszpańskiej firmy Baleària, która kupiła go za sumę 15,5 miliona euro. Szybki Jonathan Swift, który będzie teraz obsługiwał dla nowego operatora połączenia na Morzu Śródziemnym, zostanie godnie zastąpiony przez statek Dublin Swift.

Dublin Swift został w ostatnich dniach zaprezentowany pasażerom. Jest to katamaran, który do niedawna funkcjonował pod nazwą Westpac Express. Podobnie jak Jonathan Swift, został on zbudowany w australijskich zakładach Austal. Firma Irish Continental Group, właściciel Irish Ferries, kupiła go dwa lata temu za 13,25 milionów euro. Ale jeszcze do niedawna, na mocy umowy czarterowej, korzystało z niego amerykańskie wojsko. Po wygaśnięciu umowy czarterowej statek został przygotowany do nowej roli i o jego atutach będą mogli się teraz przekonać pasażerowie.

Więcej >>>

PromySkat.pl

1 1 1 1

Newsletter