Żegluga

Grupa Grimaldi zamierza zainwestować olbrzymie środki w program, którego celem jest sprostanie wyzwaniom związanym z ochroną środowiska. Łączne nakłady, jakie przewoźnik zamierza przeznaczyć na realizację projektu, wyniosą 2 miliardy euro. W ramach programu firma będzie prowadzić modernizację floty oraz inwestować w nowe promy.

- Nasza grupa z dumą ogłasza plan inwestycji oraz przejęć nowych statków, co ukierunkowane jest na sprostanie wyzwaniom związanym z ochroną środowiska - powiedział Paolo Del Forno z Grimaldi Group.

Wspomniane nowe statki, w które zamierza zaopatrzyć się przewoźnik, wyposażone będą w szereg innowacji. Wśród nich znajdują się układy smarowania powietrzem, które odpowiedzialne są za wytwarzanie warstwy bąbelków pod powierzchnią kadłuba, dzięki czemu zmniejsza się tarcie, a co za tym idzie spada zużycie paliwa. Grupa Grimaldi chce też, by jednostki wchodzące w skład jej floty posiadały zainstalowane panele fotowoltaiczne oraz tzw. odwrócony dziób, a także zoptymalizowaną linię kadłuba.

Wśród innych rozwiązań przewidywany jest montaż dużych baterii litowo-jonowych, które pozwolą statkom poruszać się w rejonie portów zgodnie ze standardem zero-emission. Nowe jednostki mają być też wyposażone w sterowane elektronicznie silniki nowej generacji oraz w scrubbery.

Więcej >>>

PromySkat.pl

1 1 1 1

Newsletter