Żegluga

W wielu krajach na świecie transport promowy stanowi jedną z najważniejszych gałęzi systemu transportowego. Jednym z takich państw jest Dania, gdzie właśnie świętowano ważną rocznicę – szczególnie istotną z punktu widzenia komunikacji promowej.

W 1968 r. powołano do życia w Danii organizację Arbejdsgiverforeningen af Større Danske Bilfærgerederier (stowarzyszenie pracowników duńskich firm organizujących przewozy promowe). Jej powołanie dało początek Færgerederierne (Danish Ferry Association) – organizacji handlowej oraz pracowniczej, która w tym roku obchodzi 50-lecie istnienia. Głównym celem organizacji, która formalnie powstała 16 lutego 1968 r., było dbanie o interesy duńskich przewoźników promowych. W późniejszym czasie zakres jej działalności się poszerzył. Na tej bazie powstała duża, licząca się organizacja, zrzeszająca dziś wiele uznanych firm promowych.

Færgerederierne zrzesza dziś nie tylko podmioty prywatne, ale również publiczne; służy doradztwem, pomaga w rozwiązywaniu problemów biznesowych, technicznych oraz środowiskowych. Zajmuje się też reprezentowaniem poszczególnych podmiotów przed organizacjami morskimi.

Więcej >>>

PromySkat.pl

1 1 1 1

Newsletter