Żegluga

Maersk Line zawarł umowę kupna niemieckiego przedsiębiorstwa kontenerowego Hamburg Süd (z Grupy Oetkera). Przejęcie jest uzależnione od ostatecznego porozumienia i zgody organów regulacyjnych - czytamy w komunikacie Maersk Line.

Hamburg Süd (Hamburg Südamerikanische Dampfschifffahrts-Gesellschaft KG) to siódmy na świecie co do wielkości operator przewozów kontenerowych. Firma operuje 130 statkami kontenerowymi o łącznej pojemności 625 000 tys. TEU i zatrudnia niemal 6 tys. pracowników w ponad 250 biurach na całym świecie.

Wraz ze sprzedażą działalności żeglugowej Oetker straci połowę ze swoich dotychczasowych rocznych przychodów wynoszących ok. 12 mld euro (przy czym przychody z segmentu spożywczych produktów konsumpcyjnych, z których niemiecka firma znana jest także klientom polskich sklepów, przyniosły w 2015 roku grupie Oetkera poniżej 1/4 przychodów).

Firma spodziewa się zamknięcia transakcji do końca 2017 roku.

AL, PBS
 

+1 Ciekawe tak firma i sprzedana
Coraz bardziej widać ,ze sypie się Niemcom gospodarka ciekawe co zrobią z z naszymi marynarzami ? bo Maersk ciąży w stronę hindusów , inną sprawą jest co zrobią z Niemcami.?
02 grudzień 2016 : 09:54 obserwator Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Bardzo ciekawy wniosek...
... ale nieprawdziwy, bo jak wytłumaczyć w takim razie fakt, że niemiecki Hapag-Lloyd przejął CSAV, a teraz UASC?
Problem z kontenerowymi liniami żeglugowymi w ogóle nie ma związku z tym czy innym krajem, a raczej jest pokłosiem działań biznesowych tychże firm oraz sytuacji na rynkach globalnych.
Niemiecka gospodarka w tym samym czasie ma się świetnie, bo wkład niemieckich linii żeglugowych w nią jest marginalny wobec innych sektorów.
02 grudzień 2016 : 11:20 Cala Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Gospodarka
Niemcom nie sypie się gospodarka, tylko po śmierci Augusta Oetkera rodzina dzieli majątek. Branża kontenerowa jest na etapie konsolidacji, firma wielkości Hamburg Sud nie da rady smodzielnie egzystować na rynku. A Maersk to poziom Biedronki w branży ze wszelkimi tego konsekwencjami.
03 grudzień 2016 : 05:09 Jacek64 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Zyje nadal
August Oetker Jr rzadzi nadal firma ma 72 lata. Jest na 66 miejscu Forbes najbogatszych ludzi w Niemczech. Chyba jeszcze troch pozyje. Sukcesow na morzach zyczymy.
07 grudzień 2016 : 07:33 Zdziskaw Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter