Żegluga

Polska Żegluga Morska w ostatnim kwartale 2013 roku osiągnęła zysk operacyjny z działalności swojej floty masowców i siarkowców w wysokości 52 mln złotych (16,8 mln dolarów). Po trzech bardzo złych kwartałach ubiegłego roku, we wrześniu rynek frachtowy odbił się od dna a rezultatem były pozytywne wyniki finansowe PŻM za IV kw. ub.r.

Także i rok bieżący zapowiada się obiecująco. Zdaniem większości analityków, po tradycyjnie słabym styczniu, kiedy to rynek handlu surowcami pracuje na zwolnionych obrotach (m.in. z powodu przygotowań do chińskiego Nowego Roku, którego obchody w tym roku rozpoczną się 31 stycznia), następne miesiące powinny być podobne do tych z końcówki 2013 r.

Przypomnijmy, że najważniejszym czynnikiem psującym rynek w ostatnich latach była nadpodaż tonażu masowców. W 2013 roku na rynek weszło jednak o 40 proc. mniej tych statków niż w 2012 roku. W roku bieżącym wzrost nowego tonażu masowców ma wynieść 7 proc., co odpowiada spodziewanemu wzrostowi handlu surowcami na świecie szacowanemu na 7-8 proc.

REL

+2 promy
pzm zarabia na masowkach, ale takze i na promach, czemu ten temat jest pominiety, jakies ruchy w tej kwestii? Bezczynnosc doprowadzila do wejscia na linie swinoujscie-trelleborg konkurencji, czy PZM zamierza cos w tej kwestii, nowy promy? itp. itd. lepsze ceny?
30 styczeń 2014 : 13:04 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 i co z tego?
Ale kolego to jest strategia rynkowa, więc ceny i cała reszta to jedna całość.

A jak niby mieli zatrzymać TT Line? Zablokować port? Tupać nóżkami?

Nikt nie mógł i nie może zablokować TT Line, jedynie rynek, który będzie decydował z kim pływać.

Zresztą jaka bezczynność - UL ma nadtonaż od kilku lat, tak więc niby mieli wstawić kolejny prom? Mają sprzedawać bilety poniżej kosztów?

I tak ceny są zniżone, a TT Line wchodząc na rynek musi mieć najniższe ceny.

Odpowiedź cenowa będzie ze strony PŻB jak im słupki spadną, oni nie mają nic do stracenia, tak więc odpowiedzą odpowiednio.
31 styczeń 2014 : 07:48 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Propaganda z Pazimu
Ten artykuł to propaganda sukcesu. PŻM poniosła w 2013 roku potężne
straty finansowe rzędu kilkaset milionów złotych. To fakt. Odpowiadają za te straty prezesi i dyrektorzy. Nikt z nich nie poniósł konsekwencji swojej nieudolności. Nie można ciągle zwalać wszytkie straty na kryzys światowy.
Dlaczego Rada Pracownicza nie rozlicza winnych ?
30 styczeń 2014 : 15:12 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 Do pływaka
Nie osądzaj, a nie będziesz sądzony. Czapki z głowy przed zarządzającymi PŻM -em.Jedyna ostoja państwowego przedsiębiorstwa z Radą Pracowniczą i prze de wszystkim ludzie w Zarządzie drogą konkursu z fachowców z branży.Na falach i rafach olbrzymiego światowego kryzysu nie " rozpieprzyli " swej łodzi , mieli przecież rozpoczęty program inwestycyjny.Mów co chcesz pływak, dla mnie to zespół twardych ludzi morza. Pełen szacun i stopy wody pod kilem.
30 styczeń 2014 : 16:55 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 czy sa winni ?
konkursy w pżm to lipa. wybierani są swoi. jak są straty to muszą byc odpowiedzialni . stanowisko dyrektorskie to nie tylko kasa i zaszczyty ale także odpowiedzialność . a rada pracownicza to fikcyjny organ w pzm.
30 styczeń 2014 : 18:20 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 ????????????
Kolego a jak chce z pustego nalać? To nie KGHM.

Mimo całej świty i układów ta firma funkcjonuje i robi to o dużo lepiej, niż większość państwowego badziewia, Zobacz oni nie dostali od kraju ani złotówki, nawet nie dostaną kasy w związku z dyrektywą siarkową, a taki MARS, CRIST i cała reszta dostaje non stop kasę. Lepiej zostawić ten podmiot i niech działa tak jak jest niż psuć coś w nim. W pierwszej kolejności kolego weź się za emerytury mundurowe, za przekręty w MONie, a nie za firmę, która latami zatrudnia naszych i płaci podatki.

Czy są winnni? Ale czego? Tego że ludzie mają pracę? Tego że prowadzony jest proces inwestycyjny i firma zarabia? Przestańmy robić z PŻM drugą SSN. Tak tacy jak ty pokazali jak się ro..... działające firmy.
31 styczeń 2014 : 07:53 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 gdzie jest minister ?
jak najszybciej minister skarbu musi ponownie przejąć kontrolę nad niby
państwowa firmą.
31 styczeń 2014 : 09:11 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 Do mar
Jesteś mądry jak "FELKA " koń. Jeszcze potrzebny do tego przygłupawy minister. Weź sobie pana Arłukowicza i niech Ci zreformuje dyńkę .
31 styczeń 2014 : 18:05 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 Żona marynarza
Jestem żoną marynarza już 20 lat i to jest masakra, że nic nie jest mówione o kwestii finansowej. Przecież Ci marynarze to bidoki !!!!!!!! To my kobitki na nich pracujemy aby całość utrzymać. Siedzą po 3 miesiące w domu ,bez poborów chociaż najmniejszych. Mamy dziecko. Paczki na święta od tatusia to jeszcze nigdy nie widziało!!!!!! Ani w grudniu ani zajączka. a ten ZUS.płacą po 120 USD a rzeczywistość zupełnie inna bo opłacam prawie 500.Parodia gdzie te 13 ki. Górnicy mają nawet 14 pensje i żyją jak bogole. A marynarz teraz to dziad!!!!!!!! Dodam ,że w chwili obecnej zarabiam więcej od męża i jest mi przykro ,że o tym mówie ,że to ja utrzymuje tą rodziną .Pracując na lądzie. Mam 13 i dodatki, A tu nic.
Ludzie jak te trupy z TYTANIKA , o nic nie walczą!!!!!!!!!!!!!! Wszystkiego się boją ,
Przykro mi ,że my kobity mamy od nich większe jaja!!!!!!!
07 maj 2014 : 17:17 Aga Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło: