Żegluga

Na wycieczkowcu Explorer of the Seas, należącym do armatora Royal Caribbean Line, zachorowało 611 osób (564 pasażerów oraz 47 członków załogi). Prawdopodobnie, bo nie zostało to potwierdzone, chorobę wywołał wirus.

Statek z 3050 pasażerami i 1165 członkami załogi znajdował się w trakcie 10-dniowego rejsu, który rozpoczął się 21 stycznia br. w New Jersey z cumowaniem w: Labadee, Haiti, San Juan, St. Thomas, Philipsburg. 25 stycznia br. zdecydowano się na pominięcie Haiti i skierowano wycieczkowiec do San Juan, gdzie miał przejść rozległą dezynfekcję, która przy tak dużej liczbie zainfekowanych kabin wydaje się zadaniem trudnym do wykonania. Ostatecznie w efekcie epidemii rejs został przerwany, a statek zawrócono do New Jersey, gdzie powrócił dwa dni wcześniej, niż przewidywał to pierwotny plan rejsu.

Epidemia na wycieczkowcu, to obok pożaru, najgorszy scenariusz dla armatora. W związku z tym na każdym wycieczkowcu istnieją ścisłe procedury mające na celu zapobieganie takim sytuacjom, m.in. poprzez liczne punkty dezynfekcji rąk dla pasażerów, częste sprzątanie całego statku, czy wysokie standardy higieny w miejscach przygotowywania i spożywania posiłków. W przypadku podejrzenia o zachorowanie pasażerowie są bezwzględnie izolowani, a ich kabiny są bardzo dokładnie dezynfekowane łącznie z myciem ścian i sufitów, wymianą materacy i wszelkich elementów wyposażenia kabiny, które można w łatwy sposób zastąpić jak: szklanki, podstawki, katalogi armatorskie, piloty od telewizorów, wszelkiego rodzaju pościel itp. Takie zachowawcze działanie ma uchronić armatora przed epidemią na wycieczkowcu i w efekcie przed stratami finansowymi związanymi z odwołaniem rejsu.

Czystość na wycieczkowcach, na których pracuje wielu pracowników z różnych stron świata, a przede wszystkich z różnych kultur, to efekt wielu szkoleń i wymagającego nadzoru. Nawet pracownicy wykonujący najprostsze czynności związane ze sprzątaniem, zanim wyjadą na pierwszy kontrakt, są żmudnie szkoleni z procedur wdrożonych u danego armatora i jest to skrupulatnie sprawdzane.

REL

+1 ???
Zachorowalo na co?
28 styczeń 2014 : 16:17 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 odp
sraka + wymioty
28 styczeń 2014 : 18:04 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1