Żegluga

Stena Line jako pierwsza firma żeglugowa w Holandii uruchomiła podłączenie do prądu typu E-shore dla swoich jednostek promowych na terminalu w Hoek van Holland.

13 czerwca 2012 minister infrastruktury i środowiska Holandii Melanie Schultz van Haegen, dokonała uroczystego uruchomienia instalacji. Od tego momentu, promy Stena Line są zasilane z nabrzeża, co umożliwia wyłączenie głównych silników podczas ich postoju w porcie. Pozwala to na redukcję emisji zanieczyszczeń i poprawę jakości powietrza w najbliższym otoczeniu terminalu.

- Zasilanie jednostek z nabrzeża to doskonała, innowacyjna technologia, która pozwala na uczynienie żeglugi mniej uciążliwą dla środowiska, co Stena Line chętnie wspiera - podkreślił Pim de Lange, dyrektor zarządzający Stena Line BV.

Zbudowanie instalacji typu E-shore wymagało znacznego zaangażowania finansowego. Stena Line przystosowała swoje jednostki na własny koszt. Z kolei instalacja na nabrzeżu powstała dzięki zaangażowaniu Portu Rotterdam oraz współfinansowaniu przez Ministerstwo Infrastruktury i Środowiska oraz miasto Rotterdam.

Źródło: Stena Line - informacja prasowa

1 1 1 1

Newsletter