Stocznie, Statki

Amerykański armator SunStone Ships Inc. podpisał kolejny kontrakt na projekt i budowę czwartego ekspedycyjnego statku wycieczkowego z nowatorskim kształtem kadłuba X-Bow. Jednostka projektu Ulstein Design & Solutions zostanie zbudowana w stoczni CMHI (China Merchants Heavy Industry).

Jak czytamy w komunikacie stoczni Ulstein, wyczarteruje go amerykański armator z 36-letnim doświadczeniem Vantage Cruise Line. Zaoferuje on rejsy w rejon Azji Wschodniej, Skandynawii i po Morzu Śródziemnym.

Będzie to statek klasy Infinity charakteryzujący się długością 104,4 m i szerokością 18,4 m. Na ich pokład może wejść maksymalnie do 200 osób. Do ich dyspozycji będzie załoga składająca się z 85-115 osób - wystarczająco mała, aby zapewnić podróżującym intymną atmosferę, ale też wystarczająco duża, aby spełnić oczekiwania gości.

Na statku, oprócz barów, jacuzzi i restauracji, znajdą się także butiki, kino, siłownia i spa. Ponadto do dyspozycji pasażerów będą sprzęty do spędzenia aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, takie jak rowery, kajaki czy niewielkie łódki.

Pierwszy statek z serii Greg Mortimer jest w ostatniej fazie przed planowaną dostawą w III kwartale 2019 roku. Wszystkie będą przekazywane armatorowi przez stocznię chińską jako w pełni wyposażone - "pod klucz".

Czytaj także: W Chinach ruszyła budowa wycieczkowca ekspedycyjnego dla SunStone

AL,rel (Ulstein Group)

1 1 1 1

Newsletter