Stocznie, Statki

Gdańska Stocznia Remontowa SA, zakończyła prace na platformie wiertniczej Petrobaltic, zlecone przez Lotos Petrobaltic SA. Na zadokowanej i stojącej na pokładzie Rem Lifta 25000 jednostce trwał demontaż rusztowań.

Właściciel platformy - spółka Lotos Petrobaltic zleciła Gdańskiej Stoczni Remontowa SA prace stalowe i modernizacyjne podwodnej części platformy. Docelowo platforma Petrobaltic ma być dostosowana do separacji ropy i gazu z bałtyckich złóż Grupy Lotos SA - B8 eksploatowanych od września 2015 roku.

Stocznia potwierdza, że przyjęty i uzgodniony w kontrakcie zakres prac został już wykonany, w dodatku, jak informuje spółka, przed założonym terminem. W trakcie remontu i modernizacji podwodnej części platformy, na tym projekcie codziennie pracowało ponad 250 osób.

Przypomnijmy, że zadokowanie samopodnośnej platformy wiertniczej Petrobaltic odbyło się w styczniu br. To piętnasty tego typu obiekt, który trafił do Gdańskiej Stoczni Remontowa SA, a jednocześnie piąta platforma, którą zadokowano na pokładzie specjalistycznej jednostki heavy-lift Rem Lift 25 000.

Zobacz relację filmową z zadokowania platformy Petrobaltic:

Czytaj także: Platforma Petrobaltic zadokowana

JW, AL

Fot.: Jerzy Uklejewski

Producent materiału wideo: 5 X Media

1 1 1 1

Newsletter