Stocznie, Statki

Magda wyciągnie 30 węzłów, czyli prawie 60 km/h i będzie patrolować wody Zalewu Szczecińskiego. Nowy statek Urzędu Morskiego w Szczecinie ma jednak przede wszystkim interweniować w razie wycieków paliwa z innych jednostek. To pierwszy nowy statek tego typu, jaki w ciągu ostatnich 40 lat otrzymał szczeciński urząd.

- Poprzednie pochodzą jeszcze z połowy lat 60. To były naprawdę stare i wyeksploatowane jednostki - przyznaje dyrektor Urzędu Morskiego, Andrzej Borowiec.

Pracownicy referatu są pod wrażeniem przede wszystkim prędkości, jakie osiąga Magda.

- Niczym Formuła 1 - zachwala Piotr Jesion, naczelnik Wydziału Oznakowania Nawigacyjnego.

Dzięki zamówieniu nowych łódek, urząd wyda mniej pieniędzy na remonty.

Magda jeszcze w tym roku doczeka się "koleżanki". Bliźniaczy statek, który wkrótce trafi do Szczecina, będzie nazywać się Kasia.

+2 co to za artykul
swietnie, a co to za jednostki, bo sama nazwa to chyba nikomu nic nie mowi
05 grudzień 2012 : 10:12 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 kto takie nazwy daje?
w 21 wieku dawac takie nazwy nowym jednostkom powaznego urzedu? kto to wymysla
05 grudzień 2012 : 19:20 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Właśnie takie nazwy
Cytuję aleksander:
w 21 wieku dawac takie nazwy nowym jednostkom powaznego urzedu? kto to wymysla


Nazwy są właśnie takie jakie być powinny - tradycyjne. Małe jednostki Urzędu Morskiego przeważnie nazywano kobiecymi imionami. Kasia i Magda jeszcze rok - dwa temu pływały w Urzędzie Morskim, a teraz nowe jednostki kontynuują tradycję, przejmując nazwy jednostek wycofanych z eksploatacji.
06 grudzień 2012 : 19:19 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 :)
Remonty tańsze do czasu, ale paliwo to kto kupi (prawie 200 litrów na godzinę :) )
06 grudzień 2012 : 07:41 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 To nie Szczecin Pilot
Aż tyle to one palić nie będą. Jednostki Urzędu Morskiego zbudowane są zgodnie z projektem stoczni i pływają z prędkościami projektowanymi. To nie Pilot 60 sp.... przez "najmądrzejszych" ludzi ze Szczecin Pilot którzy durnymi poprawkami zniszczyli znakomity projekt jednostki, otrzymując w efekcie ciężki "czołg", nie potrafiący wejść w ślizg, rozwijający ledwie 20 knotów i palący owe 200 l/h. Urząd Morski zatrudnia jednak mądrzejszych ludzi, którzy nie udowadniają, że znają się lepiej na projektowaniu niż profesjonalni projektanci, w efekcie otrzymał bardzo udaną, szybką i ekonomiczną jednostkę.
06 grudzień 2012 : 19:25 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Super jednostki UM
Cytuję MAREK2:
..... Jednostki Urzędu Morskiego zbudowane są zgodnie z projektem stoczni i pływają z prędkościami projektowanymi. (...) Urząd Morski zatrudnia jednak mądrzejszych ludzi, którzy nie udowadniają, że znają się lepiej na projektowaniu niż profesjonalni projektanci, w efekcie otrzymał bardzo udaną, szybką i ekonomiczną jednostkę.Aga i Kastor też pływają z prędkościami projektowymi? :)
Na pewno są mądrzejsi? Efekt 20 lat zakupu jednostek: Wega, Mirka, Aga, Kastor, Lucynka - która z nich nie ma dużych wad i ile czasu spędzają na kołkach lub są czasowo odstawione? :) Właściciele dźwigów już zacierają ręce. :)
07 grudzień 2012 : 19:26 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter