Stocznie, Statki

Szef MON Tomasz Siemoniak powiedział w środę w Gdyni, że jest zaniepokojony opóźniającą się konsolidacją stoczni Marynarki Wojennej i Nauty; konsolidacja jest warunkiem zlecenia stoczniom prac przy budowie patrolowca, który ma powstać na bazie korwety Gawron - informuje portal RynekInfrastruktury.pl.

Jak powiedział w środę w Gdyni Siemoniak, ARP i minister skarbu, m.in. składając tę ofertę, wykonali "pierwszy krok do konsolidacji stoczni Nauta i Marynarki Wojennej". - Teraz, jeśli tak można powiedzieć, piłka jest po stronie syndyka i tych, którzy rządzą stocznią (Marynarki Wojennej - PAP) - powiedział Siemoniak; dodał, że podjęte przez ministra skarbu działania "nie znajdują odpowiedniego tempa wśród osób odpowiedzialnych za sytuację w Stoczni Marynarki Wojennej".

- Jestem zaniepokojony, będę prosił ministra skarbu i Agencję Rozwoju Przemysłu, aby w ramach swoich instrumentów, które też są ograniczone - bo jest syndyk, sąd - działali, aby ta sytuacja uległa poprawie. To jest też w interesie stoczni i pracowników. Uważam, że dzisiejszy stan nie prowadzi do niczego dobrego - powiedział, cytowany przez PAP, minister.

Mimo zlecenia ze strony MON dokończenia budowy korwety Gawron jako patrolowca, los SMW wydaje się przypieczętowany. Wcześniej premier Donald Tusk mówił o konsolidacji obu przedsiębiorstw, ale posunięcia ARP wskazują, że SMW najprawdopodobniej zostanie wchłonięta częściowo przez "Nautę", a częsciowo przez port w Gdyni, który chce odkupić należące do SMW Nabrzeże Gościnne, aby móc powiększyć średnicę obrotnicy portowej.

Czytaj więcej: RynekInfrastruktury.pl

+2 Czas najwyższy
na Trybunał Stanu dla tuska i jego sitwy za 5-letnie systemowe niszczenie polskiej obronności szczególnie Marynarki Wojennej i gospodarki morskiej.
04 grudzień 2012 : 10:08 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Kaczory też
To należałoby postawić przed trybunał wszystkie rządy, Millera do Kaczyńskiego włącznie. Wszyscy równo rozwalali, Miller rozwalił Stocznię Szczecińską, a PiS też miał w d... gospodarkę morską, niczego dla niej nie zrobił poza sprzedażą Kolebki Ukraińcowi.
04 grudzień 2012 : 11:14 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 A ARP dokończy działa.......
Nieudaczne ARP Dokończy działa......
04 grudzień 2012 : 11:54 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 wiesio
Nie tylko oni marionetkowy zarząd i dyrekcja nauty też............
06 grudzień 2012 : 20:19 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+10 Stoczniowiec
Zapomniał jeszcze Szef MON poskarżyć się do MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych + FI Mars którzy również na tym temacie działają.

Czyli jest tak: 1. Ministerstwo Skarbu.
2. ARP,
3. MS TFI
4. FI Mars

Wszędzie są oczywiście dyrektorzy i Rady Nadzorcze.
04 grudzień 2012 : 13:26 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter