Stocznie, Statki

Osiem miesięcy zajęła budowa statku turystycznego o nazwie Undine (ang. nimfa wodna) dla armatora z Niemiec. W stoczni Poltramp Yard w Świnoujściu odbyło się wodowanie jednostki. Na statku mają być organizowane wycieczki po porcie w Rostocku.

W uroczystym wodowaniu udział wzięli m.in. zastępca prezydenta Świnoujścia Barbara Michalska, przedstawiciele zleceniodawców, właścicieli, projektantów, kapitanatu portu, firm kooperujących i dostarczających materiały.(...)

Czytaj także: Dwa wodowania w Poltrampie

- Piękna pogoda, przy której odbywa się wodowanie jest dobrym zwiastunem (...) - powiedział Kazimierz Frukacz, prezes Poltramp Yard. - Życzymy jednostce i załodze, aby szczęście nigdy ich nie opuściło, bezawaryjnego użytkowania oraz zawsze spokojnego morza - dodał.

Statek ma 25 metrów długości i siedem metrów szerokości. Napędzany jest dwoma silnikami diesla. Zbudowany został na zamówienie armatora z Niemiec. Ma służyć do rejsów turystycznych. Mają się na nim odbywać także ceremonie pogrzebowe. Z jego pokładu będą wrzucane do morza prochy zmarłych.

Przy budowie statku w samej stoczni pracowało około 50 ludzi. Jednostka będzie jeszcze wyposażana w niezbędny sprzęt. Potrwa to przez około miesiąc.

(...)

Fot. Sławomir Orlik [Radio Szczecin]

0 Jeżeli to słynne "trampki"
w żargonie superintendentóe z Polsteam Shorttramp, to gratulacje. Jeżeli to ta firma to doskonałe przejście z prac serwisowych na rzecz Polsteamu do budowy nowych jednostek. Gratulacje.
Andrzej STAWSKI ex Dan-Pol Shiprepairs - Sopot
29 październik 2012 : 15:57 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 kowal
ale krzywy kadłub kto go prostował
29 październik 2012 : 17:13 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Feniks z popiołu
Pan Kazimierz po porażce z akcjami walutowymi ( kogo to banki nie oszukały ) prawdopodobnie , odzyskuje dawną wiarygodność.Że to biznesmen z krwi i kości wiadomo było od początku.Każdy popełnia jakieś błędy, ale dla mnie ten gość był zawsze wiarygodny.
30 październik 2012 : 07:25 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło: