Stocznie, Statki

Na dzisiaj (26 października) w południe zaplanowano wodowanie budowanego przez stocznię Poltramp Yard Sp. z o.o. ze Świnoujścia 25-metrowego statku pasażerskiego Undine o tonażu pojemnościowym brutto 130 ton i nośności 36 ton.

Statek budowany jest dla armatora Seebestattungs-Reederei Hohe Düne GmbH z Rostocku pod nadzorem towarzystwa klasyfikacyjnego Germanischen Lloyd i przekazany ma być przez stocznię, jako w pełni wyposażony, w połowie grudnia.

Jednostka będzie mogła pełnić dwie funkcje - turystycznego statku pasażerskiego, a także pływającego "domu pogrzebowego", na którym odbywają się morskie ceremonie pogrzebowe z opuszczaniem do morza urn z prochami.

Także dzisiaj ma się odbyć wodowanie kutra rybackiego Świ 7. Na jednostce dokonano przebudowy kadłuba i ładowni. Wymieniono również sekcję dziobową. Oba wodowania odbędą się z wykorzystaniem dźwigu pływającego Lodbrok,sprowadzonego ze Szwecji.

Czytaj także: Na tę operację przypłynął specjalnie ze Szwecji

Fot. Poltramp 

+2 Brawo Świnoujście!!
Gratulacje i wyrazy uznania dla polskich przedsiębiorców, którzy świetnie odnajdują się na międzynarodowym rynku stoczniowym!!
pozdrowienia dla całej ekipy Poltramp Yard
26 październik 2012 : 12:30 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 karawany
Polski przemysł stoczniowy potentatem w produkcji morskich karawanów!!!
26 październik 2012 : 15:33 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Gratulacje
I oby tak dalej.Niech się Wam darzy chłopaki !
26 październik 2012 : 19:23 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1