Stocznie, Statki

Międzyzakładowy komitet protestacyjny zawiązały w piątek organizacje związkowe działające w Szczecińskiej Stoczni Remontowej "Gryfia", Morskiej Stoczni Remontowej w Świnoujściu oraz gdyńskiej Stoczni Remontowej "Nauta". Doszło do tego na spotkaniu związkowców w Gdańsku.

Powołanie komitetu protestacyjnego zapowiadano już we wrześniu, kiedy to w Szczecinie spotkali się przedstawiciele związków zawodowych działających w "Gryfii", MSR i "Naucie". Wszystkie trzy stocznie są zarządzane przez fundusz Mars, którego właścicielem jest Agencja Rozwoju Przemysłu. Związkowcom zarząd funduszu się nie podoba, sprzeciwiają się planowanej konsolidacji "Gryfii" i MSR, obawiając się, że połączenie remontówek doprowadzi do utraty ich tożsamości i do zwolnień pracowników.

- W piątek na spotkaniu w Gdańskiej Stoczni Remontowej, która udzieliła nam gościny, wszystkie organizacje stoczni z grupy funduszu Mars powołały międzyzakładowy komitet protestacyjny - powiedział nam Jerzy Gerth, przewodniczący Solidarności 80 w szczecińskiej "Gryfii". - To reakcja na zgubną politykę zarządzania remontówkami, zmierzającą do upadku tego sektora. Nie chcemy podzielić losu szczecińskiej stoczni produkcyjnej.

+10 TFI zarządza bez pojęcia....
TFI wogóle nie ma pojęcia o stocznich, a ich zarzadzanie to bezkrytyczne zadłużanie tych stoczni - bez koncepcji na te stocznie i bez planu działania, zabawa i improwizacja ludzi nie majacych pojęcia o przemyśle. Skończy się tak jak korporacje stocznie polskie także utwrzone przez ARP - jedna wielka chryja....TFI to twór tylko do wypompowywania pieniedzy.....
15 październik 2012 : 06:44 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-6 TARGOWICA
W piątek na spotkaniu w "Gdańskiej Stoczni Remontowej", która udzieliła nam gościny, wszystkie organizacje stoczni z grupy funduszu Mars powołały międzyzakładowy komitet protestacyjny. - powiedział Gerth
To już nie stać Was było na wynajęcie jakiejś sali konferencyjnej ? Tylko u konkurencji ! Przecież jak chodzicie po stoczni to szmal Wam z kieszeni sypie jak liście. No zwykła Targowica po prostu. Oni związkowce to fachowce od biznesu, a on w szczególności. Protest ośmieszony na samym początku !!! O co tu wogóle chodzi ? W GSR ZZ są spacyfikowane, a Wam z konkurencji udziela gościny ? GSR Wam płaci czy jak za przejęcie doków po doprowadzeniu do bankructwa Gryfii czy jak ? Co to k..a ma znaczyć wogóle ?
15 październik 2012 : 07:19 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+10 Gryfia to bankrut
Gryfie do ruiny doprowadzily zwiazki zawodowe i prezesi bedacy
na ich smyczy. Wybitny lewicowy zwiazkowiec Bolek Gronkowski moglby
napisac na ten temat ksiazke.
Gryfia to bankrut bez szans na ratunek. Czy tak trudno to zrozumiec ?
Ale nie wszyscy przegrali. Wielu cwaniakow z Gryfii zarobilo tu krocie.
NIK i Prokuratura powinni sprawdzic czy legalnie.
15 październik 2012 : 08:01 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Sprzedać stocznie prywatnym inwestorom...
Jak najszybciej sprzedać stocznie prywatnym inwestorom, oni nie uprawiaja polityki i nie bawia się swoimi pieniedzmi, a państwowi urzednicy tak- za nie swoje pieniadze....
15 październik 2012 : 08:36 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+9 sprzedac
A gdzie warszawka upchnie swych leśnych dziadków ? W Naucie po przejęciu przez TFI
zrobiło się 9 dyrektorów z 2 ( stan na 01.06.br )
15 październik 2012 : 17:08 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-2 kaczka dziennikarska
Dziwne, w gdańskiej remontówce nic nie wiedzą, o żadnym spotkaniu związkowców i udzielaniu gościny... Chyba ktoś was wpuszcza w maliny drodzy związkowcy. A w ogóle to w GSR stocznia zajmuje się biznesem, a związki zajmują się pracownikami, a nie polityką, co wszystkim wychodzi tylko na dobre. Gdyby w Szczecinie też tak było, nie były potrzebne żadne Marsy, ani te kretyńskie polityczno - związkowe przepychanki. Wodę wam z mózgu robią tylko.
15 październik 2012 : 09:28 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-6 Nie kaczka dziennikarska tylko "Wspólna Kaczka 2012"
Tak jak w Szczecinie jest Herring/Sledź tak tu w 3-mieście w ostatni weekend była "Wspólna Kaczka 2012", spotkanie biznesu morskiego. Dokładnie 12 października w piątek. I tutaj pewnie byli, przypuszczam, nasi zaprawieni w podobnych "bojach" dzielni gryfiowi związkowcy, skoro nie było ich w GSR-rze, by za suto zastawionym jadłem i trunkami stołem "walczyć do upadłego" o "godność robotnika" Gryfii zakładając komitet protestacyjny. :-).Teraz "zmęczeni" po tej "wyczerpującej walce" dochodzą do sił. Jak dojdą to przyniosą rachunek do księgowości na kilka-kilkanaście tysięcy do zapłacenia za "walkę". Bo jeżeli był GSR-e jak mówi to dla mnie byłoby to wtedy rażące naruszenie obowiązków pracowniczych. A na to jest paragraf w KP, który jako doświadczony związkowiec, powinien znać. Przypominam że przewodniczących również obowiązuje Kodeks Pracy nie tylko zwykłych pracowników. Nie stoją poza nim.
16 październik 2012 : 07:57 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-5 Kto tam był.
Może więcej szczegółów Panie Gerth. Kto tam był? Bo stwierdzenie, że były tam " wszystkie organizacjestoczni z grupy fundnuszu Mars" - jest bardzo, bardzo ogólnikowe.
16 październik 2012 : 08:56 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+9 Plan dla Gryfii
Gryfie nalezy natychmiast zamknac.
Przeprowadzic inwentaryzaje. Zaprosic NIK.
Zlodziejom postawic zarzuty prokuratorskie.
Przedstawic program ratunkowy .
Przyjmowac na nowo ludzi , ktorzy cos potrafia robic
oraz nie kradna.
Przeprowadzic konsolidacje.
Nie dopuscic do powstania zwiazkow zawodowych w nowej Gryfii.
16 październik 2012 : 14:52 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Dzisiejsza Ojczyzna
>> Dzisiejsza Ojczyzna
06 listopad 2012 : 20:10 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło: