Stocznie, Statki
Ratownicy z Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR zakończyli akcję protestacyjną. Dostaną podwyżki, choć nie tak wysokie, o jakie walczyli. Chcieli, aby marynarz, który do tej pory za swoją ofiarną służbę otrzymywał wynagrodzenie w wysokości 1500 zł miesięcznie, zarabiał o tysiąc złotych więcej. Ostatecznie zgodzili się na mniej.

Ratownicy SAR od czerwca prowadzili akcję protestacyjną, podczas której domagali się zwiększenia wynagrodzeń. Dotychczas pensje osób zajmujących się ratowaniem życia na morzu kształtowały się na poziomie 1500 zł dla marynarza i 2800 zł dla kapitana jednostki ratowniczej. Biorąc pod uwagę odpowiedzialność i wysiłek związany z prowadzonymi w skrajnie trudnych sytuacjach akcjami, pieniądze te nawet dla osób spoza przedsiębiorstwa wydawały się żenująco niskie. Dyrekcja SAR-u rozkładała ręce. Fundusz płac przedsiębiorstwa zależy od tego, ile firma dostanie środków z Ministerstwa Infrastruktury. Dlatego NSZZ „Solidarność” działający przy Morskiej Służbie Poszukiwawczej i Ratownictwa SAR rozpoczął akcję protestacyjną. Kilkumiesięczny protest zakończył się sukcesem, choć ratownicy musieli trochę ustąpić. Teraz każdy z nich dostanie podwyżkę. Ministerstwo Infrastruktury znalazło pieniądze.

W końcu zdali sobie sprawę z tego, że za naszą ciężką i ofiarną służbę powinniśmy być odpowiednio wynagradzani – komentują ratownicy. – Gdyby nie podwyższono nam pensji, kolejni specjaliści odeszliby z pracy. W tym roku zrobiło to już 30 osób, przez co dyrekcja boryka się z problemami kadrowymi.

Zanim zapadła decyzja o podwyżkach, dostaliśmy jednorazowe świadczenia. – To miało nam poprawić nastrój i faktycznie tak się stało – dodaje jeden z kołobrzeskich ratowników. – Teraz czekamy na pensje i wyrównanie. Podwyżki na razie mamy bowiem tylko na papierze.

Wynagrodzenia w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa wzrosły średnio o 30 proc. Najwięcej zyskają kapitanowie jednostek. Każdy z nich dostanie przy wypłacie o 1 tys. zł więcej. Pensje marynarzy ukształtują się na poziomie 2 tys. zł.

To nadal za mało, ale dobre i to – komentują pracownicy. – Co prawda ci którzy odeszli już do nas nie wrócą, ale przynajmniej ci, którzy pozostali nie będą się tak masowo zwalniać.


Przemysław WEPRZĘDZ
0 Gratuluję wam sukcesu
z tym Rządem trzeba walczyć wytrwałą ciągną walką !!!
22 wrzesień 2009 : 08:55 Anty (PO) Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 brawo
a protest w szczecinie??? cisza nikt nie pokazuje ze 6 tys ludzi maszerowalo,ze rzucano jajkami,ze zabito deskami biura PO,i wiele innych ciekawostek
22 wrzesień 2009 : 15:36 ssn Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 re: brawo
część z nas się szkoli lub jest poza zasięgiem
22 wrzesień 2009 : 16:58 Antypowiec Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 re: brawo
to cwana blokada medialna Platforma i WSI24 oraz ich pies Farfał robią to specjalnie
22 wrzesień 2009 : 18:01 xawiwer Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0
W BUDYNKU DYREKCJI SSN SĄ WYDAWANE PITY ZA 2009R I DRUKI RP-7
22 wrzesień 2009 : 15:40 SSn Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Platforma złodzieje!!!!
Rząd pod Sąd!
22 wrzesień 2009 : 18:02 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter