Rybołówstwo

Chińskie i norweskie władze doszły do wniosku, że norweski łosoś prawdopodobnie nie jest źródłem koronawirusa, znalezionego na deskach do krojenia na pekińskim bazarze - powiedział w środę norweski minister rybołówstwa i owoców morza Odd Emil Ingebrigtsen. Przy okazji sprawdziliśmy ile ryb z Norwegii importuje Polska.

"Dla całkowitej pewności możemy wstrzymać eksport łososia do Chin" - powiedział na wideokonferencji z dziennikarzami.

Powrót Covid-19 do chińskiej stolicy w ciągu ostatnich sześciu dni spowodował obawy, że całe miasto będzie zamknięte, jeśli liczba nowych przypadków wzrośnie.

Chiny wstrzymały import europejskiego łososia po informacjach w sobotę, że koronawirusa wykryto na sprzęcie do oprawiania ryb używanym na targu Xinfadi w Pekinie, co spowodowało usunięcie łososia z półek w pekińskich supermarketach.

Norweski urząd ds. bezpieczeństwa żywności poinformował z kolei, że nie ma dowodów na to, że łosoś mógłby zostać zainfekowany.

W związku z nowymi zakażeniami w Pekinie hurtowy targ Xinfadi, największy taki targ w Azji, który odpowiada za 80 proc. zaopatrzenia chińskiej stolicy w towary rolno-spożywcze, został zamknięty. Kompleks Xinfadi składa się z hal targowych i magazynów zajmujących obszar prawie 160 boisk piłkarskich. Jest ponad 20 razy większy niż targ z owocami morza w mieście Wuhan, gdzie według jednej z hipotez koronawirus zaatakował po raz pierwszy.

W poniedziałek dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ds. sytuacji nadzwyczajnych dr Mike Ryan powiedział, że według hipotezy WHO do rozprzestrzeniania się nowej fali wirusa w Chinach mógł się przyczynić import łososi lub niewłaściwe ich pakowanie.

Fot.: Norwegian Seafood Council

+4 zapytam
Skoro chorują na choroby wirusowe zwierzęta hodowane na ogromnych farmach (kury,świnie,krowy) to dlaczego ryby hodowane(produkowane) w ten sam sposób miałyby być wolne od chorób wirusowych?Pamiętamy wiadomośc o tym ,że z chilijskiej hodowli ryb wydostało się na wolność około 1 mln sztuk łososi,zaś właściciel hodowli miał rzekomo uniknąć kary o ile uda mu się odłowić 10% zbiegłych ryb.
18 czerwiec 2020 : 06:55 Walenty Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 covid- 19 wykryty w lososiu norweskim
zycze polskim zjadaczom tego norweskiego swinstwa smacznego i duzo zdrowia,smacznego
18 czerwiec 2020 : 07:11 losos baltycki Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Fajna informacja przed sezonem turystycznym
trzymamy kciuki za smażalnie, tutaj fajny film o norweskiej zarazie

https://www.youtube.com/watch?v=L1D75NhRyTA
18 czerwiec 2020 : 09:14 Dihydroksychlorometa Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło: