Rybołówstwo

Organizacja pozarządowa MSC zaprasza wszystkich partnerów oraz interesariuszy do udziału w międzynarodowej konferencji „Zrównoważone rybołówstwo i certyfikacja produktów rybnych w Europie Centralnej: dobre praktyki, szanse, wyzwania”, która odbędzie się już 25 września 2018 r. w Warszawie. 

Pierwszy raz w Warszawie krajowi i zagraniczni prelegenci przedstawią dane dotyczące zrównoważonych połowów, rozwoju programu certyfikacji, przykłady współpracy krajowej i międzynarodowej oraz działania edukacyjne, marketingowe i PR.  

Podczas konferencji odbędą się trzy sesje. Pierwsza poświęcona zostanie zrównoważonemu rybołówstwu. Podczas sesji przedstawiony zostanie Standard Zrównoważonego Rybołówstwa MSC, przykład zrównoważonych połowów w Islandii oraz projekt NESUfish dotyczący rybołówstwa małoskalowego w Europie. Druga sesja poświęcona zostanie globalnemu rynkowi certyfikowanych produktów, z uwzględnieniem specyfiki Europy Centralnej. Podczas sesji wystąpią przedstawiciele organizacji MSC oraz producenci i sieci zaangażowani w Program MSC w Polsce. Trzecia sesja dotyczyć będzie zrównoważonego rybołówstwa w działalności organizacji pozarządowych: przedstawione zostaną przykłady kampanii i projektów realizowanych przez MSC, WWF i fundację Ratuj Ryby.

Konferencja odbędzie się 25 września 2018 (wtorek), w godzinach 9.45-16.30, w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, ul. Rektorska 4, Warszawa.  Udział w konferencji jest bezpłatny, konieczna jest jednak wcześniejsza rejestracja na stronie konferencji. 

Program Konferencji oraz dodatkowe informacje można znaleźć na stronie: www.msc.org/pl/konferencja

+2 Jacek Wittdbrodt -" Bałtyk umiera."
Joanna Wiśniowska: Czy Bałtyk powoli umiera?

Jacek Wittbrodt, prezes Zrzeszenia Rybaków Morskich: Od jakiegoś czasu możemy tak mówić.

Od kiedy?

– W latach 80. polska flota, która była dosyć duża, rocznie wyławiała 120 tys. ton dorsza. W tej chwili limit, okrojonej już przecież floty, wynosi 12 tys. ton. Mamy więc do odłowienia 10 procent tego, co ponad trzydzieści lat temu. Wszyscy mówią o tym, że zasoby w Bałtyku się kurczą. Padają nawet określenia, że w sposób katastrofalny. Jest tego zapewne jakaś przyczyna.


[link usunięty]
19 wrzesień 2018 : 18:06 GW Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 ale jaka?
Jednocześnie mamy w Bałtyku wielokrotnie więcej szprota niż w latach 80. i łowimy go też wielekrotnie więcej. Sytuacja odwrotna niż z dorszem. I też jest tego jakaś przyczyna, jaka?
20 wrzesień 2018 : 05:16 UST__ Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Szukaj szproty w brzuchu dorsza
Weź ostry nóż, wypatrosz dorsza i tam szukaj swojej szproty a nie na paszowych statkach, które siatkami o wielkości boiska piłkarskiego dożynają resztki ryb w Bałtyku.
20 wrzesień 2018 : 07:54 Zbig Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Nauka, głupcze
Ilości ryb w morzu nie stwierdza się po ich ilości w żołądkach innych ryb. Są twarde, rzetelne dane naukowe i takie same dane ze statystyk połowowych które jasno pokazują ile szproty było kiedyś w morzu i ile jest dzisiaj i ile łowiono kiedyś i ile łowi się dzisiaj. (Kiedyś - lata 70 i 80 XX w). To, że nie znajdujesz szproty w dorszu nie znaczy, że nie ma jej w morzu.
20 wrzesień 2018 : 19:25 ZUT Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 cud
A teraz będziemy mieli cudowną przemianę łososia w troć
20 wrzesień 2018 : 05:46 Jezus Chrystus Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1