Rybołówstwo

Firma Morpol, należąca do norweskiego giganta przetwórstwa ryb Marine Harvest chce rozbudować swój zakład przetwórstwa ryb w Ustce. Jak podaje portalspozywczy.pl inwestycja ma wynieść ponad 10 mln euro i zakończy się w połowie tego roku.

Planowane jest zwiększenie powierzchni produkcyjnej o kolejne 7 tysięcy metrów kwadratowych, co da łącznie ponad 80 tysięcy metrów kwadratowych i pozwoli na przetwarzanie w skali roku ponad 100 tysięcy ton łososia. Wydajność fabryki, która obecnie jest jedną z największych na świecie ma się zwiększyć o kolejne 10 procent. Poprawi się również elastyczność pracy i bezpieczeństwo żywności.

Morpol jest światowym liderem produkcji wędzonego łososia. Działając w grupie współpracujących ze sobą specjalistycznych zakładów opracowuje i dostarcza produkty na konkretne zamówienie. W swoim supernowoczesnym zakładzie przetwórczym w Ustce firma wykorzystuje komory wędzarnicze o specjalnej konstrukcji pozwalającej osiągać ponadprzeciętnie wysoką jakość łososia wędzonego na zimno i na ciepło.

Uzupełnieniem wyrobów wędzonych zapewniającym maksymalne wykorzystanie każdej ryby jest łosoś marynowany, świeży i mrożony oraz stale poszerzany asortyment specjałów z łososia.

Obecnie zakład w Ustce o zdolności przetwórczej 60.000 ton zatrudnia około 3.000 osób. Morpol należy go Grupy Marine Harvest, która jest światowym liderem hodowli łososia i jednym z największych producentów ryb i owoców morza na świecie od 2013 roku.

Hubert Bierndgarski

fot. H. Bierndgarski

+13 Paszowce
Więcej paszy z Bałtyku potrzeba
31 styczeń 2016 : 11:35 do roboty Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+11 Marine Harvest koło Ustki, łapówki dla WWF , film niemiecki
[link usunięty]
31 styczeń 2016 : 13:25 Łustka Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter