Rybołówstwo

Dokładnie o północy z 31 sierpnia na 1 września wszystkie kutry rybackie wyjdą w morze.  Na wschodnim Bałtyku kończy się okres ochronny na dorsza.

- Sieci, kotwiczki, bojki, cały sprzęt no i oczywiście załoga są ją gotowi do pierwszego wyjścia w morze - przekonuje nas jeden z usteckich rybaków.

Rybacy stoją w portach od 1 lipca. Przez całe wakacje na wschodnim Bałtyku obowiązuje zakaz połowy dorszy. Nie jest to jednak zakaz całkowity. Małe łódki mogły łowić rybę w strefie przybrzeżnej, a duże kutry mogły w miesiącu łowić przez pięć dni. Poza tym można było łowić także inne gatunki ryb, takie jak choćby flądra.

Wszyscy czekają również na określenie przez skupujących wysokości ceny dorsza. Wędkarze, którzy również w okresie letnim mogli łowić przekonują, że dorsz w morzu jest, ale jeszcze chudy. Masy powinien nabrać za około trzy, cztery tygodnie.

Hubert Bierndgarski

fot. H. Bierndgarski

+15 Na co komu chude dorsze
Wędkarze wyłowili próbki ze stad i mówią, że są chude te ryby, tłuste będą za 3-4 tyg. To w jakim celu rybacy rzucają się od północy, żeby wyławiać bezwartościowe ryby?
31 sierpień 2015 : 12:52 nor Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+18 Portal nedza
Przysięgam jestem tu ostatni raz. Poziom merytoryczny artykułów na poziomie 0. Do autora: na Bałtyku nie ma okresu ochronnego na dorsza-jest natomiast zakaz stosowania określonych narzędzi idąc dalej od kiedy duże kutry mogą pojawiać 5 dni w miesiącu? ?? Ten zapis dotyczy łodzi 8-12m. Poza tym co to za bzdura z tym ze wszystkie kutry wyjdą w morze dziś w nocy? Założę się ze max 30 procent floty jeżeli wogole tyle. Dorsza jest pod dostatkiem na magazynach i przetwórcy opóźniają wyjścia bo nie ma zbytu. Poza tym 30 procent odlowionej kwoty śledzia determinuje połowy sledziowe a dorsz na dobre ruszy od października. Gówno nie portal morski. Żegnam
31 sierpień 2015 : 18:48 Lutek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia
jak widze u kolegi. Słabo sie rozglasz dookoła, widzisz tylko własny dziub, rufe i problemy tobie podobnych. Zapewniam cie, ze u wiekszosci floty poziom odłowienia sledzia nie determinuje niczego, a dorsz nie ruszy wtedy kiedy ty zaczniesz go łapac.
01 wrzesień 2015 : 10:05 Tymek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 01-09-2015
pokaż mi flotę w morzu! Gdzie są wspomniani "wszyscy". Połowa siedzi w domciu i czeka na rekompensaty 25% łowi śledzia a 25% czeka na lepszą cenę dorsza taka jest prawda. cała karuzela ruszy najwcześniej za 2 tygodnie. A to że wyszło pare kutrów czy łodzi tylko potwierdza to co mówię. Przypomnę ci tylko że polska flota liczy przeszło 800 statków rybackich, a w morzu pusto i ponuro. Sledź na dzień dzisiejszy to jedyne co zostało a i tak z tym jest problem żeby sprzedać. Poza tym nie czepiam się czy łowisz to co ja czy nie i kiedy ,tylko mam pretensje do jakości artykułu powyżej, który wprowadza w błąd.
01 wrzesień 2015 : 10:30 lutek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+14 Muj Bosze!
dorsz jest jeszcze chudy ale za 3 trzy tygodnie będzie już tłusty jak sam Sawicki. Ważne żeby przed wyborami zdążył z tym tłuszczem, bo inaczej koalicja ciemniaków przegra wybory.

[link usunięty]
31 sierpień 2015 : 19:05 Maryna Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Hubert i wszystko jasne
Hubert Bierndgarski - i wszystko jasne. Naczelny mitoman znów coś sklecił, wysysając informacje nie wiadomo z którego palca. Facet od lat pisze o rybakach i rybołówstwie nie mając o tym zielonego pojęcia. Po tylu latach nawet średniointeligenty szympans nauczyłby się jakiś podstaw, ale Pan Hubert jest odporny na wiedzę jak mało kto. Wstyd jedynie dla Portalu, że takie bzdety publikuje.
31 sierpień 2015 : 20:43 KOŁ Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 dron
molenda na premiera szalaput na skarbnika wysocka marketing
31 sierpień 2015 : 20:54 6kxgu Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter