Rybołówstwo

Darłowska Grupa Producentów Ryb i Armatorów Łodzi Rybackich, jako pierwsza organizacja reprezentująca rybaków  poławiających sprzętem biernym , została przyjęta na członka zgromadzenia ogólnego Bałtyckiej Rady Doradczej.

Rada jest jedną z najważniejszych organizacji na obszarze Morza Bałtyckiego, która od 2006r. doradza zarówno Komisji Europejskiej jak i krajom bałtyckim w kwestii zarządzania rybołówstwem na Bałtyku. Do tej pory organizacje reprezentujące interesy rybołówstwa przybrzeżnego były w niej reprezentowana w sposób marginalny.

Nowe przepisy Wspólnej Polityki Rybołówstwa nakładają na państwa członkowskie wymóg wspierania rybołówstwa przybrzeżnego o niskim wpływie na środowisko naturalne. Wiąże się to jednocześnie z obowiązkami dla tego sektora, który aktywnie powinien brać udział wypracowywaniu jak najlepszych praktyk rybackich, które z jednej strony przyczyniają się efektywnego działania rybołówstwa a z drugiej maksymalnie ograniczają negatywny wpływ na środowisko morskie.

„Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z przyjęcia do BSAC. Jestem przekonany, że nasz udział w Radzie przyczyni się do lepszego zarządzania rybołówstwem na Bałtyku. Naszym głównym celem jest ochrona rybołówstwa na małą skalę jak i ochrona zasobów ryb bez których rybołówstwo byłoby niemożliwe do wykonywania „ – powiedział Rafał Bocheński, prezes DGPRiAŁR

Bałtyk, jako niewielkie morze częściowo zamknięte o bardzo ograniczonych zasobach, wymaga dobrego zarządzania oraz realnej ochrony ryb i ich siedlisk, szczególnie w kwestii przyznawania uprawnień połowowych, które zgodnie z art. 17 WPRYB, powinny być przyznawana między innymi w oparciu o kryteria środowiskowe.

„ Cieszymy się wspólnie z Darłowską Grupą ponieważ ,reprezentować będą oni nie tylko głos swoich członków ale również wielu armatorów ,którzy podzielają ich poglądy a nie należą do organizacji . Ich udział w tak ważnej Radzie jakim jest Rada Bałtycka pozwoli na to abydecydenci ,którzy tworzą przepisy ochronne i służące zarządzaniu stadami ryb usłyszeli głos tak ważny stanowiący około 75 % flot rybackich „ - powiedziała Małgorzata Chinc - Stowarzyszenie Armatorów z Mierzei Wiślanej.

,,Powinniśmy korzystać z dobrych przykładów wprowadzanych w krajach i na akwenach morskich , które obecnie wprowadzają w swoim prawie zapisy pozwalające na rzetelną ochronę zasobów ryb ,których to stan ma wpływ na ekonomię rybaków .Wspólnie z Darłowską Grupą Producentów Ryb będziemy realizować zamierzone cele , tak aby dbanie o stan zasobów dla przyszłych pokoleń było priorytetem dla decydentów podejmujących tak ważne decyzje dla losu wielu rodzin ,, - powiedziała Katarzyna Wysocka – Środkowopomorska Grupa Rybacka

Hubert Bierndgarski

fot. H. Bierndgarski

 
-22 Śmiech na sali
Czy sprzęt bierny to są netu , będące głównym sprawcą eliminacji waleni , fok oraz ptactwa z wód Bałtyku. To jest ta faktycznia ochrona echosystemu obłudnicy.
09 lipiec 2015 : 19:27 Mały ekolog Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+21 Nawrocki dalej mąci
Na wtorkowym spotkaniu żadne konkrety nie padły.Ale jedno jest bezsprzeczne Departament boi się jak cholera,poniewa ż w tej chwili wymyślił sobie aby zagrac na nosie i skłucić środowisko rybackie.A czym można skłócić .Oczywiście jednym powiedzieć ,że dostaną kasę ,a innym ,że nie. W ochronę węgorza mają wskoczyć tylko zalewy,a reszta nie.Zobaczcie panowie co Departament wyprawia .Najpierw jest projekt uchwały ,że tylko łodzie od 10-12 tymczasowe ,a teraz inna manipulacja. Czują że po jesiennych wyborach potracą stołki to chcą pokłócić środowisko.Nie pozwólmy na to ,nie dajmy się. Do cholery my rybacy za ciężko pracujemy ,żeby tak nas traktować. Na ulice i to jeszcze większą siłą. Wiatraki,ptaki, ssaki, dupaki... a rybak w czarnej dziurze.Nawrock i rzuca w gazety ile to kasy Polska dostała ,ile na jednego rybaka.Ludzie nie dziwcie się ,że społeczeństwo myśli ,że my mamy złote klamki ,mercedesy i jaguary.O przepraszam jeden ma i to dwa .... tyllko ,że on wie czym to rybołówstwo śmierdzi i sprzedał Sztormowskiemu kuter. Ciekawe czy nadal jest członkiem sławetnego zrzeszenia,jak nie jest armatorem ...Ponoć kutrowcy uciekają z tej firmy..Bo ten statek to zaczął tonąć.
09 lipiec 2015 : 20:26 Funia Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 Sprawiedliwosc
10-12 od kilku lat maja placone postojowe. A ty myslisz kolego, ze po przekroczeniu 12 metrow długosci robi sie juz rózowo?
10 lipiec 2015 : 06:48 nynuś Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-17 Pitunia
Ty Funia, to jeszcze nie kupiłeś za kasę unijną mercedesa, jaguara i złotych klamek w swoim pensjonacie? Kiepsko wachlujesz tym pilotem programy w TV, za krótko Unia płaciła za pływanie po programach TV.
Do roboty się weź. Prawda boli, oj boli.....
10 lipiec 2015 : 15:07 9uo7v Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+16 Przyjdą takie czasy, znajdziemy te mercedesy
ale nie u rybaków.
11 lipiec 2015 : 10:06 Benz Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+35 szczególne warunki
a może byście załatwili żeby rybak, armator pływający też miał prace w szczególnych warunkach, a nie tylko ten rybak co jest u armatora zatrudniony. Jestem armatorem pływam ciężko pracuje , a szczególnych warunków nie mam.
09 lipiec 2015 : 21:07 tokio Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 tokio
załatwili?A rusz dupsko wpadnij na protest i razem z innymi sam se to załatw. A nie siedzisz w domciu i liczysz że ktoś coś za ciebie zrobi.
11 lipiec 2015 : 00:33 jar Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+37 Warszawa coraz BLIŻEJ !!!!!!!!!!!!!!
Koledzy niestety nikt nas nie słucha Pan Nawrocki ściemnia jak zwykle na każdym spotkaniu wyciąga nowego królika z kapelusza ciekawe jak długo potrafi nas robić w trąbę i zwodzić obietnicami że będzie dobrze a tym czasem dokonuje transferów w przeciwnym kierunku i tak aby do października !!!!!! Czekamy do 22-07 na obiecane odpowiedzi z Brukseli na dzisiaj ogłaszamy POGOTOWIE STRAJKOWE ażeby przygotować się na wizytę dnia 24- 07 u wrót W-wy zaczniemy od 10 rano a skończymy o 14 chyba że Bruksela da pozytywną odpowiedz a jak nie to będziecie zbierać śmieci , butelki i ptasie kupy na plaży A.P.
10 lipiec 2015 : 18:36 SRŁ MIERZEJA Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+33 Doradzam wpuścić sprawę Nawrockiego w media i do pani Kopacz
Ten facet nie ma żadnych prawnych kompetencji do podejmowania decyzji i dlatego wystawiają go do ściemniania bo jego obietnice są tyle samo warte co gówno foki. Ma zadanie wydymać rybaków więc dyma. Trzeba walnąć Sawickiego a z Nawrockim przestać gadać.
10 lipiec 2015 : 19:51 Korwin Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-13 Do Korwina i innych podobnych kretynów
Proponuję wyhamuj, bo za takie występy na forum możesz spotkać się z prokuratorem.
Jak zwykle, administrator pozwala na robienie kloaki z forum.
10 lipiec 2015 : 22:13 Kataryniarz Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+21 Dobry pomysł z tym prokuratorem
Można sprawdzić czy minister Sawicki wiedział, że dyrektor Nawrocki pisał prywatne listy do rybaków w sprawie odmowy na wnioski o pomoc de minimis a także czy wiedział, że jego dyrektor departamentu ukrywa zły stan zasobów na morzu i zalewach , oraz czy Sawicki wie, że obecny podział unijnych funduszy ma wykończyć całe rybołówstwo a podział odbywa się wbrew środowisku?
11 lipiec 2015 : 08:07 Krewetka Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+18 do pituniai,kataryniarza- funia
Pitunia ty to pituniem chyba myślisz a kataryniarz miele językiem jak ta raczka od katarynki. Wy dupki jedne wiecej szacunku dla rybaka .Chyba palancie jeden nigdy nie byłeś na wodzie przy silnym wietrze w mrozie i na otwarto pokładowej jednostce.Chyba nigdy twoja żona nie stała przy siatkach i zgrabiałymi rękoma wybierała z netów flądrę ,dorsza. Chyba nigdy twoja żona nie wstawała o trzeciej w nocy do siatek ,a potem zmęczona filetowała jeszcze rybę. ..A ty kataryniarz nie bądź taki adwokat Nawrockiego...Jak nie jesteś rybak to spadaj z naszego forum. Każdy prawdziwy rybak wie co to ciężka praca i jaka to jest ciężka praca.A obrzucanie nas błotem przez niektórych pseudo rybaków ,że za darmo bierzemy kasę jest brakiem szacunku. Szanowni ,,pracowici panowie" douczcie sie trochę zanim zaczniecie krytykować. Jesteśmy w UE i jest coś takiego jak fundusz.Nie będę się za bardzo rozwodzić....krótko. Dofinansowanie jest na wszystkie sektory gospodarcze. Więc nie jest zbrodnią ani przestępstwem upominanie się o wsparcie jak jest trudno. Dupku jeden z drugim to nie wina rybaka ,że nie ma ryby w Bałtyku, tylko rabunkowej gospodarki przez osoby wydające decyzje .Odpowiedzcie sobie sami przez kogo i dlaczego. Żyj człowieku z szacunkiem dla innych i nie zazdrość ,nie zazdrość
11 lipiec 2015 : 11:41 funia Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+21 Rybołówstwem od lat zarządza esbecki układ
układ, który zajmuje się głównie rozkradaniem unijnych funduszy, to dlatego na portalu są takie wpisy, które mają podzielić środowisko. Nie ma co się przejmować tylko robić swoje, blokady, strajki i media, tego się tylko złodzieje boją. Mechanizm rozkradania pieniędzy jest prosty, daje się drobne ochłapy rybakom na podkładkę a całą resztę się rozkrada przy pomocy ustawionego komitetu sterującego, w którym rybacy mają 3 przedstawicieli. Ważną rolę w tym procederze odgrywa Tomasz Nawrocki, który pozorując rozmowy zabiera czas i spycha rozmowy na nieistotne tematy, które są często przyjmowane przez użytecznych idiotów z rybackich grup producenckich.
11 lipiec 2015 : 12:07 Kukiz Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-5 do kukiza
To nie SB ani GRU tylko Masoni i Ku Klux Klan, a rybacy to czar........ ...
11 lipiec 2015 : 16:01 Paszowiec Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-4 do kukiza
Masz racje, jego Magnifcencja Thomas jest naszym Mistrzem Siódmego Stopnia i zrobi Rybaków na szaro. Hifi.
11 lipiec 2015 : 16:03 Paszowiec Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 slim
Brawo Rafał!!! Tak trzymać!!!
11 lipiec 2015 : 20:10 slim Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 Mrożony moświn zaplątywany w pławnice przez "naukowca"
[link usunięty]
13 lipiec 2015 : 09:54 Wallllllllleń Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-14 zainteresowany
ILE KASY ZA PRZESTÓJ JEDNOSTKI POWYŻEJ 10 METRÓW I KIEDY TO BĘDZIE A I ILE BĘDZIE NA ZAŁOGANTA
13 lipiec 2015 : 13:57 zenek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Tyle samo co w trójpolówce
ani grosza mniej.
14 lipiec 2015 : 12:44 Wła 111 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter