Rybołówstwo

Port Morski w Darłowie wzbogacił się o nowe zaplecze przeznaczone na działalność rybacką. Wzdłuż nabrzeża powstały nowoczesne hale składowo-magazynowe oraz zaplecze sanitarne.

Do końca maja zostanie zakończona budowa trzech wielofunkcyjnych stalowych hal usytuowanych wzdłuż wschodniego i południowego nabrzeża nowego basenu rybackiego w Darłowie. Dwie hale o powierzchni użytkowej po 843 metry kw. i jedna o powierzchni 382 m kw. będą służyły rybakom.

- Jedną z nich planuje się zagospodarować na przechowywanie sprzętu przez rybaków, drugą przeznaczono na miejsce zimowania mniejszych łodzi, a w trzeciej ma działać niewielki warsztat naprawczy mówił Waldemar Śmigielski – dyrektor zarządu Portu Morskiego Darłowo. Wokół ogrodzonego basenu rybackiego powstały place składowe i manewrowe o powierzchni 3274 m kw. i toaleta. Ponadto  postawiono kontenerowy budynek z rozbudowaną częścią sanitarną, jak np. prysznice czy toalety. Budowa infrastruktury wokół basenu rybackiego kosztowała 7 931 040 zł.

Pieniądze na inwestycję pochodzą z unijnego programu rybackiego ze środków Europejskiego Funduszu Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”. Środek 3.3 „Inwestycje w portach rybackich, miejscach wyładunku i przystaniach”.

Wcześniej zakończono budowę drogi dojazdowej do basenu rybackiego od strony skrzyżowania z ulicami Wilków Morskich i Nadmorskiej. Dwukierunkową drogę długości 221 metrów i szerokości 5 m wykonano z kostki betonowej. Wzdłuż jezdni wzniesiono oświetlenie solarne i ledowe. Inwestycję zrealizowano kosztem 674.749 zł.

Hubert Bierndgarski

+11 Mam nadzieję że nowy prezydent rozliczy te pomniki złodziejstwa i głupoty.
.
30 maj 2015 : 13:53 mdm Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 Nawet Michnik piętnuje głupotę
Niech pan spojrzy na ten wykres, pokazuje wpływ unijnych środków na wzrost naszego PKB. To jest pierwsza perspektywa budżetowa, czyli lata 2004-06. Krzywa idzie w górę, inwestycje podkręcają gospodarkę, ale potem wszystko gwałtownie siada. Bo źródełko na rok wyschło. Sytuacja powtarza się przy budżecie w latach 2007-13. Huśtawka.

Jeśli prawie wszystko pakujemy w infrastrukturę, to potem musimy płacić za jej utrzymanie. Remontować drogi, ogrzewać te nowe budynki. Gdy strumień pieniędzy słabnie - a tak się dzieje między unijnymi budżetami - wpływ inwestycji na nasz PKB jest ujemny. Dopłacamy. Przychodzi nowa transza i znów zaczynamy budować jak szaleni.

Zamiast efektu kuli śniegowej fundujemy sobie efekt kuli u nogi.

[link usunięty]
30 maj 2015 : 16:06 Darłowo Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 ???????
A ja się pytam- gdzie w tym basenie są rybacy? Miejsca oddali kolegom wędkarzom.Banda złodzieji i przekrętów. Hale??? A na ch.j nam hala na motorówki. Już o jakości wykonania nie będę mówił.Prawda jest taka, że my rybacy nie mamy tam wstępu.
31 maj 2015 : 09:07 techniczny007 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter