Rybołówstwo

Sławno. "Nowa ustawa to dla nas gwóźdź do trumny" - to zdanie często było powtarzane w piątek (23 bm.) w podsławieńskim Warszkowie, gdzie ponad stu armatorów i właścicieli jednostek pływających na trzy godziny zablokowało ruchliwą krajową "szóstkę".

Demonstrację przygotował Komitet Protestacyjny Armatorów Wędkarstwa Morskiego Są oni niezadowoleni z nowych przepisów. Ustawa jest gotowa, czeka jedynie na podpis prezydenta Bronisława Komorowskiego. W treści zrównuje ona armatorów z rybakami kutrów połowowych. Przepisy oznaczają wyższe opłaty za usługi wykonywane przez organizatorów rekreacyjnych wypraw wędkarskich po Bałtyku, co zrodziło niezadowolenie.

Przedstawiciele komitetu protestacyjnego twierdzą, że jeśli prezydent RP podpisze nową ustawę o rybołówstwie morskim, to w lutym br. dojdzie do blokady portów morskich w Polsce.

(m) 

 

+13 By żyło sie lepiej..
Głosujcie dalej na rudego i jego bande !
26 styczeń 2015 : 09:57 kolo Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+10 WĘDKARSTWO MORSKIE
W KONCU KTOS WZIĄŁ SIE ZA WEDKARZY DZIS W RADIU SLYSZALEM ZE JEST WAS OKOLO 150 ARMATOROW HAHA W SAMYM DARLOWIE JEST WAS PONAD 200 ŁODZI KAZDY Z WAS ZARABIA OKOLO 2TYSIECY DZIENNIE ZA NIC NIEROBIENIE WYŁOWILISCIE WSZYSTKIE WIELKIE DORSZE NA WRAKACH I JESLI MACIE W LICENCJI PO SIEDEM SZTUK NA OSOBE TO DLACZEGO LOWICIE DO OPORU PO 30KG ALBO WIECEJ SIECI RYBAKOM RWIECIE PIKERAMI NIKT NAD WAMI NIEMA KONTROLI STRAZ GRANICZNA POWINNA WAS SPRAWDZAC PRZED WEJSCIEM DO PORTU LUB INSPEKTOR CZY RZECZYWISCIE MACIE PO SIEDEM STUK ZEBY WAS SPRAWDZIC W PORCIE TO TRZEBA BYLO BY POWOLAC ZE 40 INSPEKTOROW BO JEST WAS TAK DUZO ZERO KONTROLI
26 styczeń 2015 : 13:16 ZIELONY Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-1 WĘDKARSTWO
Do zielonego jeśli to taki biznes to dlaczego ziajasz taką nienawiścią.Kup łódkę,zatrudnij ludzi i do roboty a nie dupą przed monitory i wypisywać głupoty!!!
27 styczeń 2015 : 07:39 Dariusz 18 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-19 rybaki bankrutowac
ale juz
26 styczeń 2015 : 14:07 pasza Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-10 Norweski łosoś
Łosoś nie truje Polscy naukowcy nie zgadzają się z opinią, że łosoś norweski jest rybą szkodliwą dla zdrowia. Wyniki badań amerykańskich ekspertów, które kilka tygodni temu zostały rozpowszechnione w polskich mediach, podważyli specjaliści z Morskiego Instytutu Rybackiego w Gdyni. Oświadczenie amerykańskich ekspertów, którzy wskazywali na zawartość w mięsie norweskich łososi niebezpiecznych dla zdrowia związków chemicznych i metali ciężkich, wywołało w Polsce burzliwą dyskusję. Sprzedaż łososi hodowlanych importowanych z Norwegii spadła w naszym kraju o ok. 70 proc. - Mniej więcej od dwóch tygodni sprzedaż łososia bardzo spadła. To była bardzo popularna ryba, dopóki w telewizji nie puszczono tego słynnego programu. Potem sprzedaż nagle się urwała. Klienci zaczęli się dopytywać o łososia bałtyckiego, bo podobno tylko ten gatunek był zdrowy. Inni, kupując rybę, chcieli zobaczyć wyniki badań. W końcu zrezygnowałam z łososia norweskiego. W hurtowni zamawiam tylko bałtyckiego - mówi sprzedawczyni z hali rybnej w Gdyni. Sprawą zajęli się polscy specjaliści. Morski Instytut Rybacki w Gdyni zbadał łososie norweskie, podważając doniesienia o toksyczności ich mięsa. - Badania łososi z hodowli norweskich przeprowadziło bezpłatnie nasze akredytowane laboratorium - powiedział doc. dr Tomasz Linkowski, dyrektor MIR. Na podstawie dokładnych badań specjaliści uznali, że żaden z badanych wskaźników nie przekroczył wartości dopuszczalnych. - Wydaje się, że wyniki badań amerykańskich posłużyły do manipulowania informacjami o szkodliwości zdrowotnej łososi. Wiele lat mieszkałam w Skandynawii i nie spotkałam tam ludzi chorujących z powodu spożywania ryb - mówi Aleksandra Buczkowska z ambasady norweskiej. Aneta Jabłonowska
26 styczeń 2015 : 22:14 Bader Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 cd
a co z etoxycliną panie Linkowski ? czyli substancją dodawaną do pasz aby nie jełczała ? czy te badania ,które MIR wykonał potwierdzają ze zawartośc tego związku 100 krotnie przewyższa dopuszczalne normy ?takimi badaniami powinien zając się główny lekarz weterynarii aby ludzi przestac truc.
27 styczeń 2015 : 09:04 fan łososia Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 zrozumienie i manipulacja
Wiadomo że każdy producent będzie chronił własny rynek i szykanował produkty z innych krajów. Czytając powyższą wypowiedź słusznym jest stwierdzenie że łosoś norweski jest szkodliwy dla zdrowia ze względu na zawarte dioksyny i metale ciężkie jednakże MIR nie kwestionuje tego a jedynie stwierdza że ilości te nie przekraczają norm. Podobne stwierdzenie swojego czasu przedstawiali norwedzy i szwedzi odnośnie polskiego śledzia gdzie była nagonka aby nie spożywać tej ryby z morza Bałtyckiego ze względu na szkodliwość związaną ze stwierdzonymi w niej dioksymani i metalami ciężkimi a nie ze względu na przekroczenia dozwolonych norm w badaniach. Ciekawostką jest to że śledź z rejonu 24 jest dozwolony w sprzedaży na rynku niemieckim i duńskim (bo tam poławiają ich rybacy) - i nie przekracza dozwolonych norm dioksyn natomiast z rejonu 25 jest nie dopuszczony do handlu na tych rynkach ze względu na występowanie dioksyn a Bałtyk niby ten sam i ryby łowione prawie w tym samym miejscu w przypadku połowów przy granicy rejonów
27 styczeń 2015 : 18:36 kolmax Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 # Nie płacisz ZUSu, bankrutujesz, odchodzi Ci załoga, dzwoń do prezesów
Michał Necel- Władysławowo
Marcin Jodko- Ustka
Katarzyna Wysocka- Ustka
Grzegorz Hałubek - Ustka
Bartłomiej Gościniak- Kołobrzeg
Marcin Radkowski- Kołobrzeg
Ryszard Klimczak - Kołobrzeg

Następnym razem uzupełnię listę i podam aktualne numery telefonów.
27 styczeń 2015 : 07:59 bankrutujący rybak N Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+6 RUDY
MINISTER Z POMORZA ODWRÓCIŁ SIĘ OD MORZA
27 styczeń 2015 : 09:00 MZKS Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Koniec Ryboustwa
w.telewizjattm.pl/dzien/2014-11-17/31513-kazimierz -plocke-wiceminister-rolnictwa.html?play=on
27 styczeń 2015 : 09:07 gróby Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-4 Ratunku!
To chyba koniec ortografii w języku polskim. "Ryboustwa", poważnie?
27 styczeń 2015 : 09:20 Dangi Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+9 To już jest koniec.
Rząd zaczął nas mordować a foki dokończą.
27 styczeń 2015 : 10:07 trup Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter