Rybołówstwo

Organizatorzy kampanii „Fish Fight” wzywają wszystkich członków Parlamentu Europejskiego do poparcia nowej,  wspólnej polityki rybołówstwa i zakończenia odrzutów i przełowień. Przy Parlamencie w Strasburgu ustawili interaktywny statek wyświetlający bieżącą liczbę prawie 850 000 zwolenników, którzy podpisali petycję kampanii.

Jutro, 6 lutego, 754 członków Europejskiego Parlamentu będzie głosować w sprawie reformy nowej Wspólnej Polityki Rybołówstwa (WPRyb) zawierającej prawa, które rządzą europejskimi morzami. Jak tłumaczy "Fish Fight", jest to przełomowe wydarzenie, które ma miejsce tylko raz na dekadę.

- Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, Europejczycy muszą pokazać swoje wsparcie dla Kampanii „Fish Fight”, która ma prawie 850 000 zwolenników na całym świecie i powinni napisać do swoich eurodeputowanych przez stronę „Fish Fight” - apelują członkowie "Fish Fight".

Kampania „Fish Fight” ustawiła interaktywną rzeźbę wraku statku przed drzwiami Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, by mieć pewność, że podczas tego decydującego głosowania, politycy europejscy zagłosują na TAK dla kluczowych poprawek, które zostały zatwierdzone w grudniu zeszłego roku przez Komitet ds. Rybołówstwa i które pomogą zakończyć odrzuty oraz zachowają zarówno zasoby rybne, jak i przemysł rybny.

Ponad 1,7 miliona ton ryb co roku jest łowionych i martwych wyrzucanych za burtę, z powodu obowiązujących przepisów UE i nieselektywnych praktyk połowowych.

- Zakończenie odrzutów i przełowień nie tylko zakończy olbrzymie marnotrawstwo ryb, ale także pozwoli rybakom i naukowcom na tworzenie bardziej dokładnych danych na temat tego co zostało złowione i ostatecznie będzie to oznaczało więcej pracy dla rybaków, mniejsze subwencje i długoterminowy, zrównoważony rozwój ekonomiczny rybołówstwa europejskiego - tłumaczą członkowie "Fish Fight".

Czytaj także: Ryba nie musi trafiać za burtę

Cze
 

+1 ------------ to jest wielkość boku oczka paszowego
czyli zerowa selektywność,
05 luty 2013 : 19:51 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter