Rybołówstwo
Świnoujście. Pogranicznicy patrolujący morze wzdłuż świnoujskiego brzegu natrafili na sieć rybacką oznaczoną nieistniejącą oznaką rybacką ŚWI-25. Stwarzała ona zagrożenie dla kąpiących się turystów, bo była zbyt blisko brzegu i zachodziła w kierunku plażowiczów.

Podczas dalszego patrolowania pogranicznicy natrafili na kolejne sieci rybackie tym razem bez jakichkolwiek oznaczeń. Wszystkie zostały zabrane na pokład. Podobnie było w innym rejonie plaży, gdzie wyłowiono dwie żyłkowe sieci bez widocznych oznak rybackich. Zgodnie z przepisami sieci zostaną przekazane Urzędowi Morskiemu w Szczecinie.
 
0 Pewnie właściciel zapił
Mam nadzieję, że sprawca tak nieodpowiedzialnego porzucenia sieci zostanie złapany i przykładnie ukarany. Przecież ktoś mógł się w te sieci zaplątać!!! Karać, karać i jeszcze raz karać. Do skutku. Może wtedy wyrośnie nam społeczestwo obywatelskie jak w Szwajcarii, Szwecji, Austrii etc.
04 sierpień 2010 : 14:40 Turysta z Warszawy Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Japonia - kraj wiśni i silnych rybaków
Japońska agencja kosmiczna JAXA odetchnęła z ulga. Od przyszłego roku będzie mogła wystrzeliwywać w kosmos rakiety, kiedy tylko zechce. Potężne lobby rybaków do czwartku zezwalało na korzystanie tylko przez sześć miesięcy w roku z jedynego japońskiego kosmodromu Tanegashima.
W Japonii miało niecodzienne odwrócenie sytuacji: to nie agencja kosmiczna zamykała dla żeglugi wody wokół miejsc startów rakiet, ale to rybacy wymuszali na agencji zawieszanie lotów, aby nie utrudniały połowów.
05 sierpień 2010 : 08:45 info Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 zakaz
ale o co chodzi przezciez jest zakaz kąpieli, a okon schodzi nocą do lądu wiec i sieci stoją blisko plaży,ale jest przezciez zakaz kąpieli z uwagi na bakterie wiec odpowiedzialny turysta powinien przestrzegac zakazu bo jak nie "to karac karac az do skutku moze sie wtedy nauczą",a tak na marginesie to jesli rybie te bakterie coli nie przeszkadzają to i człowiek powinien sie uodpornic :)
06 sierpień 2010 : 08:19 okon Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Bankructwo Polski
Polska padła ofiarą gigantycznego oszustwa. Według oficjalnej statystyki oraz doniesień zachodnich ośrodków analitycznych dług publiczny Polski w 2009 roku wyniósł 684 365 mld złotych (wg Eurostatu). Dane te niewątpliwie pochodzą z polskich ośrodków statystycznych i nie różnią się znacznie od innych oszacowań publikowanych w Polsce. Tymczasem teraz pada kwota ponad 3 bilionów złotych, czyli blisko 4,5 razy większa! Co ona oznacza? Oznacza, że Polska zbankrutowała.
Kwotę ponad 3 bilionów długu Polski podał pracownik Narodowego Banku Polskiego (Janusz Jabłonowski), co zostało odnotowane zaledwie na kilku stronach internetowych. Nikt ich nie kwestionuje.
Nasze oszacowania niewiele odbiegają od obliczeń Janusza Jabłonowskiego, a więc także nie mamy powodów, aby w nie wątpić. Problem polega na tym, że nie chodzi o błąd oszacowania, gdyż ten może wahać się w skali najwyżej 2-3%. To ujawnienie statystycznego oszustwa. Na łamach EEM wielokrotnie sygnalizowaliśmy liczne nadużycia i manipulacje w oficjalnej statystyce rachunku narodowego. Ponieważ jednak tkwimy w systemie politycznym, w którym „oddolna krytyka” najwyżej może sprowokować represje, a nie korygowanie fałszywej polityki, to oczywiście nie spotkało się z żadnym odzewem czynników rządowych.
Oszustwa mają to do siebie, że rosną, aby wreszcie eksplodować skumulowanym fałszem. To się właśnie stało.
Społeczeństwo polskie, słabo wyedukowane pod względem społecznym i ekonomicznym, atomizowane oraz ogłupiane przez dziesiątki lat, może nie wiedzieć jakie jest znaczenie przedstawionej wyżej informacji. Jej znaczenie jest oczywiste: Polska nie będzie w stanie spłacić horrendalnych zobowiązań zewnętrznych i wewnętrznych.
A skąd się one wzięły? Na pewno nie przypadkiem i nie z inicjatywy tych lub innych „osobistości”. Aby tak zniszczyć czterdziestomilionowy (przed niszczeniem) kraj potrzeba było dobrze przygotowanej strategii, a także zmobilizowania do jej wykonania olbrzymich funduszy i ludzi. W tym ok. 30 tysięcy Polaków, którzy świadomie dopuścili się działania na szkodę Polski.

Ten wątek musi być wprowadzony do analizy historycznej, która zatrzymała się na wydarzeniach sprzed dwudziestu lat, a z czasem posłużyła do odwracania uwagi od teraźniejszości. To jest wątek rozliczeń za zniszczenie Polski, za wielkie oszustwo i uczestnictwo w nim wielu bezrozumnych lub zdemoralizowanych Polaków.
Teraz zastanawiamy czy informacja Jabłonowskiego jest podyktowana osobistym sprzeciwem wobec oszukańczych praktyk statystycznych, czy służy przejściu od pełzającej eksploracji zasobów Polski do ataku spekulacyjnego, który „wieńczy dzieło”. Jedno nie wyklucza drugiego, zaś nerwowość i obserwowany wzrost agresywności ze strony międzynarodowego kapitału finansowego oraz służących mu rządów silnie przemawia za ostatecznym atakiem. W Grecji to się udało, więc dlaczego ma się nie udać w Polsce, która wydaje się już ubezwłasnowolniona?
Ale czy na pewno może się to udać? Polacy mogą wreszcie przejrzeć na oczy.
08 sierpień 2010 : 22:32 $$$ Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Analityk z Platformy o Tusku
[link usunięty] sk-gorszy-niz-Lepper,artykuly, 78888,1.html
09 sierpień 2010 : 09:27 Belarus Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 sieci
W Świnoujściu na torze wodnym do Szczecina a konkretnie w Kanale Mielińskim sieci są wystawiane od zawsze. Nie wolno? I co z tego, że powiadomiłem um. Sieci stoją nadal. Prawo- prawem, a tu ktoś wydał zgodę. Ustną.
09 sierpień 2010 : 11:21 szymek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Kasa !!!
Kiedy kasa za 120 dni !!!
12 sierpień 2010 : 13:45 rybakpl Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0
Ploce na wylocie
13 sierpień 2010 : 14:28 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 MIR do kontroli
Sejmowa komisja rolnistwa przegłosowała wniosek o przeprowadzeniu kontroli NIK w MIRZE.
13 sierpień 2010 : 18:49 wreszcie Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0
zatrudnie motorzyste na storema 515187604
15 sierpień 2010 : 13:23 Guest Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter