Prawo, polityka

Chcemy wdrażać obostrzenia, które będą chroniły nas przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, ale jednocześnie chcemy, aby gospodarka możliwie w dużym zakresie pracowała - mówił premier Mateusz Morawiecki po czwartkowym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Szef rządu wskazał, że wśród celów rządu jest zapewnienie wydajności służby zdrowia oraz utrzymanie pracującej gospodarki i zdecydowana obrona miejsc pracy.

Nie jesteśmy też skazani, drodzy rodacy, na wybór: albo brak obostrzeń, albo całkowity lockdown. Jest droga pośrednia, zdroworozsądkowa, która jednak zakłada szereg rygorów, obostrzeń i zakłada, że będziemy wszyscy tych obostrzeń przestrzegali - mówił Morawiecki.

Odnosząc się do sytuacji w krajach Europy Zachodniej powiedział, że np. w Wielkiej Brytanii, w Irlandii Północnej rozważany jest czterotygodniowy całkowity lockdown. Z kolei - jak dodał - we Francji w kilkunastu największych miastach ogłoszona została godzina policyjna, a w Niemczech - mówił - z badań wynika, że przez ostatnie 5-6 tygodni ośmiokrotnie wzrosła zachorowalność na Covid-19 wśród osób powyżej 80. roku życia.

To wszystko są sygnały, które powinniśmy potrafić interpretować i potrafimy interpretować - dodał. - Chcemy wdrażać obostrzenia, które będą chroniły nas przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, ale jednocześnie chcemy, aby gospodarka możliwie w dużym zakresie pracowała - zaznaczył premier.

autor: Rafał Białkowski

+9 Więc skoro,
``chcemy, by gospodarka pracowała w możliwie dużym zakresie `` Prosze więc podac sie do dymisji. Tak najlepiej PiS pomoże gospodarce.
17 październik 2020 : 17:51 Adam 72 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 Gospodarka
Chodzi lisek kolo drogi nie ma reki ani nogi, kogo lisek przyodzieje , ten sie nawet nie spodzieje!!
18 październik 2020 : 16:21 Chopek roztropek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter