Prawo, polityka

W dniach 16-17 maja minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk wziął udział w "Oceans Meeting" w Lizbonie. To jedno z najważniejszych w Europie wydarzeń gromadzących ministrów ds. morskich i rybołówstwa z całego świata. Temat przewodnim w tym roku brzmiał: ocean governance.

Minister Marek Gróbarczyk spotkał się z szefową Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Morskiego (EMSA) Mają Markovčić Kostelac. Rozmowa była okazją do omówienia zaangażowania Polski w ramach EMSA oraz planu prac i celów EMSA w bieżącym roku. Ponadto, polski minister wraz z portugalską minister ds. morskich Aną Paulą Vitorino, podpisali Memorandum of Understanding (MoU) dotyczące współpracy między oboma krajami w zakresie gospodarki morskiej, w tym rozwoju LNG.

Wystąpienie ministra Gróbarczyka w trakcie sesji miało na celu promocję polskiej edukacji morskiej oraz kandydatury naszego kraju do Rady Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO).

rel (MGMiŻŚ)

-1 Governance ?
Chialoby by sie rzadzic Oceanami, a z Baltykiem nie daja rady!!
21 maj 2019 : 13:22 Stary Kolejarz Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Kongres Morski
A co z naszym Kongresem Morskim? Świetną imprezą, na naprawdę niezłym poziomie, którą Minister Gróbarczyk i jego klika przejęli w ub roku i ostatecznie ropz..... Wstyd Panie Gróbarczyk, tyle gadać o morzu i tak popisowo rozp....taką imprezę. Morski Szczecin Panu tego nie zapomni....
22 maj 2019 : 20:52 Gryf Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter