Prawo, polityka

Biuro prasowe Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej poinformowało w piątek 26 bm., iż zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami projekt aktywizacji przemysłu okrętowego i produkcji komplementarnej jest już gotowy.

Jak czytamy na stronie internetowej MGMiZŚ, szczegóły tego dokumentu zostaną zaprezentowane opinii publicznej w najbliższym czasie podczas konferencji zorganizowanej w Szczecinie. Po prezentacji projektu ustawy rozpocznie się etap konsultacji społecznych i międzyresortowych.

Główne założenia i elementy przygotowywanego programu zaprezentował m.in. podczas spotkania ze środowiskiem pracodawców branży okrętowej w Warszawie 23 bm., podsekretaz stanu w MGMiŻŚ Paweł Brzezicki.

Czytaj więcej: Ministerstwo chce pomóc polskim stoczniom: 0 proc. VAT i...

Podczas spotkania w Warszawie wiceminister omówił jednak głównie propozycje zmian w sposobach rozliczania podatku VAT i CIT, zastrzegając jednak, że rozwiązania proponowane w ww. programie dla przemysłu stoczniowego nie ograniczają się jedynie do ułatwień podatkowych, ale dotyczą także m.in. szkolnictwa morskiego. Szczegółów jednak nie zdradził.

GL

Fot.: Szczeciński Park Przemysłowy

+4 przemysl okretowy
Pomysl z VAT - em jest dobry i z pewnoscia jest to znaczaca pomoc. Tyle ze to nie wszystko : w tej chwili glowny problem to ludzie, brakuje wyksztalconej kadry poczawszy od szlifierza przez spawacza, montera itd a na inzynierze konczac. Trzeba zrobic porzadek i odsunac ludzi typu Stach F. Krzysztof G. Wojciech S. ,ktorzy to niechlubnie zapisali sie w historii jednej z najlepszych spolek kadlubowych - Konrem Nauta w kilka miesiecy doprowadzili spolke do upadlosci a Skarb Panstwa stracil przez nich ponad 30 mln zlotych nie mowiac o likwidacji ok. 350 miejsc pracy w trojmiejskich stoczniach. Nie mowiac o stracie dobrych kontrahentow zachodnich o wyprowadzeniu pieniedzy ze spolki. Czas wreszcie staneli przed sadem i odpowiedzieli za to co uczynili.
28 luty 2016 : 10:33 giro33 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter